Projekt centrum handlowego Vivo!
Projekt centrum handlowego Vivo!

Immofinanz Group kontynuuje rozwój swojej nowo opracowanej marki centrów handlowych Vivo!. Działka o powierzchni sześciu hektarów została zabezpieczona pod budowę kolejnego obiektu tego typu na terenie Krosna.

Nowy projekt

Prace budowlane powinny zakończyć się w pierwszym kwartale 2017 r., a koszty tej inwestycji szacowane są na około 37 milionów euro. Immofinanz realizuje ten projekt deweloperski wraz z firmą Acteeum Group, specjalizującą się w przedsięwzięciach z obszaru nieruchomości handlowych (udziały firm w projekcie kształtują się na poziomie: 85 proc. Immofinanz i 15 proc. Acteeum).

– Planujemy kontynuować naszą ekspansję w polskim sektorze nieruchomości handlowych – na tym kluczowym dla nas rynku geograficznym w samym tylko 2014 roku udostępniliśmy 33 tys. m kw. powierzchni handlowej. Krosno będzie trzecim miastem w Polsce, gdzie powstanie centrum handlowe Vivo!, po pierwszym tego typu obiekcie otwartym w Pile w październiku 2014 r. i po Vivo! Stalowa Wola, którego budowa jest w toku. Kolejne lokalizacje są aktualnie badane, aby zapewnić dalszy, dynamiczny rozwój sieci centrów Vivo! – mówi redakcji Retailnet.pl Eduard Zehetner, prezes Immofinanz Group.

Vivo! Krosno

Nowe centrum handlowe będzie miało ok. 22 tys. m kw. powierzchni pod wynajem, mogącej pomieścić ponad 70 sklepów, a także ok. 800 miejsc parkingowych. Lokalizacja w południowej części miasta, z bezpośrednim dostępem do nowo wybudowanej obwodnicy, zapewni optymalny dojazd. Do Vivo! Krosno będzie więc można łatwo i szybko dotrzeć, zarówno z centrum miasta, jak i z jego okolic. Warto pamiętać, że Krosno liczy ok. 50 tys. mieszkańców, a stopa bezrobocia w mieście jest stosunkowo niska. Co więcej, w zasięgu centrum handlowego znajdzie się obszar obejmujący m.in. Jasło i Sanok, zamieszkały w sumie przez około 350 tysięcy osób.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku projektu deweloperskiego Vivo! Stalowa Wola, najnowszą inwestycję Grupa Immofinanz będzie realizować we współpracy z Acteeum Group. Aktualnie trwa już przygotowanie projektu architektonicznego, a dotychczasowe rozmowy z potencjalnymi najemcami są bardzo obiecujące.

Cechy charakterystyczne obiektów Vivo! to jednopiętrowa konstrukcja budynku, koncentracja na ofercie z zakresu mody i rozrywki, a także obecność rozpoznawalnych marek najemców. Koncepcja tego typu centrów handlowych została opracowana z myślą o miastach o liczbie mieszkańców od 40 tys. do 100 tys. i o zasięgu całkowitym umożliwiającym dotarcie do najmniej 200 tys. osób.

Immofinaz Group jest wystawcą marcowej edycji Shopping Center Forum 2015. Firma swoje projekty zaprezentuje na stoisku nr 2.5.