Fabryka Wołomin
Fabryka Wołomin

Fabryka Wołomin, wielofunkcyjne centrum handlowe, zostanie zaprezentowane podczas Shopping Center Forum 2015 Winter Edition. Informacje o obiekcie będzie można uzyskać przy stoisku 6.3. Forum odbędzie się 3 marca 2015 roku w Warszawie.

Fabryka Wołomin została zaprojektowana z myślą o stworzeniu nowej przestrzeni publicznej dla społeczności podwarszawskiego Wołomina, Radzymina, Kobyłki oraz okolicznych gmin: Czarnej, Zagościńca, Duczek, Klembowa i Tłuszcza. Dzięki idealnemu położeniu w bezpośrednim sąsiedztwie stacji PKP Wołomin-Słoneczna oraz połączeniu drogowemu z okolicznymi miejscowościami pierwsze centrum handlowe w Wołominie stwarza nową, interesującą propozycję dla wszystkich, którzy cenią swój czas i wygodę zakupów – nareszcie blisko miejsca zamieszkania.

Pierwsze wielofunkcyjne centrum handlowe

Pierwsze nowoczesne centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe w Wołominie, jednym z ważniejszych miast satelickich Warszawy, stanowić będzie ważne dopełnienie przestrzeni handlowej dynamicznie rozwijającej się strefy podmiejskiej stolicy. Idealna lokalizacja – przy głównych szlakach komunikacyjnych w powiecie wołomińskim, bezpośrednio przy stacji kolejowej Wołomin-Słoneczna, a także brak nowoczesnej powierzchni handlowej i atrakcyjnych miejsc spędzania wolnego czasu w Wołominie sprawiają, że Centrum Handlowe Fabryka Wołomin już w 2015 roku może stać się miejscem spotkań i codziennych zakupów dla blisko 250 tys. mieszkańców nie tylko Wołomina, ale również pobliskiego Radzymina i okolic: Kobyłki, Duczek, Czarnej, Zagościńca, Tłuszcza i Klembowa.

Nazwa Fabryka Wołomin nawiązuje do ducha miejsca, w którym przed laty miały swą siedzibę wołomińskie Zakłady Stolarki Budowlanej. Pierwsze kroki, zmierzające do zagospodarowania pofabrycznego terenu na nowo, poczyniono w 2009 roku, kiedy to ówczesny właściciel Stolarki Wołomin rozpoczął procedurę rozszerzenia sposobu użytkowania nieruchomości. Cztery lata później Park Handlowy Wołomin sp. z o.o., inwestor projektu, uzyskał pozwolenie na budowę pierwszego etapu Centrum Handlowego Fabryka Wołomin.

Otwarcie: 4 Q 2015

Do fabrycznej przeszłości terenu, na którym powstaje wołomińskie centrum handlowe, oprócz nazwy, nawiązywać ma industrialna architektura obiektu, łącząca nowoczesność i prostotę zarówno w formie, jak i doborze materiałów. O nowoczesnym charakterze proponowanych rozwiązań decydować ma faktura betonu, kamienne posadzki, drewno i stal oraz stonowana kolorystyka barw ziemi. Ważnym elementem projektu będzie zieleń, doskonale współgrająca z otoczeniem inwestycji.

Kamień węgielny pod budowę pierwszego w Wołominie, liczącego aż 30 tys. mkw. całkowitej powierzchni najmu, centrum handlowego wmurowano pod koniec października 2014 roku. Fabryka Wołomin składać się będzie z galerii handlowej z 90 punktami handlowo-usługowymi i gastronomicznymi, hipermarketem i częścią rozrywkową o łącznej powierzchni najmu liczącej 23,5 tys. mkw. oraz parku handlowego o powierzchni 6,5 tys. mkw. Oba obiekty będą położone po obu stronach naziemnego, ogólnodostępnego parkingu z 830 miejscami parkingowymi. Generalnym Wykonawcą centrum handlowego, parkingu oraz towarzyszącej im infrastruktury technicznej jest doświadczona firma Eiffage Polska Budownictwo. Otwarcie Fabryki Wołomin planowane jest na koniec 2015 roku.

Intensywna komercjalizacja

Do grona najemców Fabryki Wołomin dołączyły już nie tylko duże, ogólnokrajowe sieci, ale również lokalni przedsiębiorcy. Klienci Fabryki Wołomin będą mogli korzystać z kompleksowej oferty handlowej, usługowej, gastronomicznej i rozrywkowej, a także szeregu udogodnień dla rodziców i atrakcji dla dzieci. W wołomińskim centrum handlowym znajdować się będą sklepy znanych i lubianych marek odzieżowych, obuwniczych, kosmetycznych (m.in. Reserved, Sinsay, Cropp i House, H&M, CCC, Hebe, SWISS), z wyposażeniem i aranżacją wnętrz, hipermarket sieci Carrefour, elektromarket Media Expert oraz liczne punkty usługowe (np. ekologiczna pralnia Eco-Top). W procesie komercjalizacji projektu Fabryka Wołomin inwestora wspiera CBRE, jedna z największych na świecie firm doradczych i inwestycyjnych działających w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Zostań najemcą!

Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby zainteresowane najmem oraz otwarciem w Fabryce Wołomin punktów handlowych, usługowych i rozrywkowych pod szyldami znanych marek na zasadzie franczyzy.

Szczegółowe informacje: Małgorzata Gęca, [email protected], +48 502 158 653

Shopping Center Forum 2015 Winter Edition odbędzie się 3 marca 2015 roku w Warszawie.