tesco zakupy online ecommerce

Brytyjska sieć uruchomiła sprzedaż internetową w kolejnych miastach na Śląsku. Z usługi mogą skorzystać już m.in. mieszkańcy Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Żor, Wodzisławia, Rydułtów oraz kilku mniejszych miejscowości. To kolejne 500 tysięcy potencjalnych klientów serwisu Ezakupy.

Zakupy w Tesco z dostawą do domu zadebiutowały na Śląsku jesienią 2012 roku. Dostawy realizowane są ze stacjonarnych sklepów w Gliwicach, Rudzie Śląskiej i Tychach – a teraz także z hipermarketu w Rybniku.

Dzięki dostawom wprost ze sklepu, klienci mają szeroki wybór produktów oraz gwarancję niskich cen. Łącznie, w zasięgu dostaw jest już ponad 2,5 miliona mieszkańców Górnego Śląska.

Elastyczne dostawy

E-sklep Tesco zadebiutował w Polsce w połowie 2012 roku. Obecnie usługa działa już m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Chorzowie czy Szczecinie. Zamówienia w e-sklepie Tesco, pozą stroną internetową, można składać również za pomocą smartfonów. Służy temu “lżejsza”, mobilna wersja strony internetowej.

Tak zamówione zakupy dowożone są do klientów samochodami chłodniami, aby zapewnić pełną świeżość produktów. Zakupy dostarczane są następnego dnia, a kupujący może wybrać najbardziej odpowiadające mu „okienko” czasowe. Może również zamówić zakupy z późniejszą dostawą  – choćby po to, by szybko uzupełnić braki w lodówce po tygodniowym urlopie. Dostawy realizowane są przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8 – 22. Za zakupy można zapłacić kartą w momencie składania zamówienia lub przy odbiorze.

Rozwój click and collect

Aby dodatkowo ułatwić klientom odbiór zakupów zrobionych w serwisie internetowym Tesco, we wszystkich sklepach obsługujących Ezakupy została uruchomiona również usługa click and collect. Niektóre punkty odbioru zintegrowane są ze sklepem, inne działają w punktach obsługi klienta lub na przysklepowych parkingach. W takim wypadku klienci nie muszą nawet wychodzić z samochodu, żeby odebrać swoje zakupy.

Tesco zamierza systematycznie rozszerzać listę dostępnych punktów odbioru w systemie click and collect. Internetowe zamówienia będą trafiały do wyznaczonych w tym celu sklepów, a następnie transportowane do specjalnych punktów odbioru. Dzięki temu klienci będą mogli odebrać swoje zakupy bliżej miejsca zamieszkania. Docelowo, w perspektywie kilku lat, punkty odbioru mają się pojawić we wszystkich sklepach należących do sieci.

Tekst został opublikowany w portalu Evigo.pl