Wizualizacja Centrum Handlowego Nowy Rynek w Jeleniej Górze
Wizualizacja Centrum Handlowego Nowy Rynek w Jeleniej Górze

TK Development podpisał umowę z kolejnym najemcą modowym. Monnari zajmie 207 metrów kwadratowych i poszerzy modową kategorię Nowego Rynku.

O Nowym Rynku można powiedzieć, że powstaje nowa śródmiejska galeria handlowa o charakterze modowym. – W ramach łącznej powierzchni najmu wynoszącej 24 tys. m kw. aż 72 proc. przeznaczone jest dla najemców działających w branży odzieżowej i obuwniczej. Nietrudno wyliczyć, że z liczbą 17,3 tys. mkw. przeznaczonych pod modę, Nowy Rynek wybija się na tle obiektów konkurencyjnych – zaznacza Jarosław Lipiński, Dyrektor Działu Najmu i Rozwoju, TK Development.

W gronie najemców reprezentujących modę znajdują się już: H&M, Cropp, House, Mohito, Sinsay, Reserved, Carry, grupa Inditex z markami Bershka i Stradivarius. Z ostatnich umów najmu reprezentujących sektor mody warto wymienić właśnie zakontraktowane Monnarii, jak i Pako Lorente.

Nowy Rynek powstaje w sercu Jeleniej Góry, w miejscu istniejącego Dworca PKS, z którym docelowo zostanie zintegrowany. Centralna lokalizacja zapewnia doskonały dostęp zarówno od strony ul. Jana Pawła II jak i od ul. Podwale. Na 2 poziomach powierzchni handlowej może powstać 115 sklepów i punktów usługowych. Łączna powierzchnia Nowego Rynku wyniesie 56 tys. mkw., z czego 24 tys. mkw. to powierzchnia najmu.

Budowa Nowego Rynku przebiega zgodnie z harmonogramem. Wykonawcą robót budowlanych jest Erbud SA. Otwarcie zaplanowano na jesień 2015 roku.

Nowy Rynek to inwestycja realizowana wspólnie przez dewelopera TK Development i fundusz inwestycyjny Heitman. Wartość inwestycji to 55 mln euro.

TK Development będzie wystawcą marcowej edycji Shopping Center Forum 2015. Firma swoje projekty zaprezentuje na stoisku nr 3.5.