Sklep TextilMarket
Sklep TextilMarket

Rok 2014 był dla sieci TXM textilmarket bardzo udany. Otwarto 39 nowych marketów, dokonano 6 zmian lokalizacji, sieć rozpoczęła działalność za granicą na Słowacji i w Czechach.

Ponadto właściciel sieci spółka Redan uruchomiła pionierską dla tego segmentu sprzedaż internetową TCM24.pl, jak również pozyskała inwestora finansowego w postaci funduszu Concordia 21.

Przypomnijmy, spółka Redan jeszcze w grudniu 2014 roku poszerzyła liczbę placówek sieci TXM textilmarket o cztery lokalizacje. Nowe sklepy ruszyły w Galerii Leśna (Hajnówka), w Pile, Galerii Askana (Gorzów Wielkopolski) oraz w Złocieńcu. Obecnie w ramach sieci działa ponad 300 sklepów pod szyldem TXM textilmarket.

Sieć TXM textilmarket została doceniona przez Jury nagrody SCF Retailer of the Year 2015 poprzez nominacje w kategorii Discount. – Nominacja to potwierdzenie, że nasze wysiłki mające na celu rozbudowę sieci TXM textilmarket oraz dopasowanie jej oferty do potrzeb klientów przynoszą spodziewane efekty. Oznacza posiadanie znaczącej pozycji na rynku dyskontów odzieżowych, ale jednocześnie jest zachętą do dalszego rozwoju działalności – powiedział redakcji Retailnet.pl Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA.

Redan SA jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll, Drywash oraz sieci dyskontów odzieżowych TXM textilmarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i Bangladeszu. W Polsce Grupa Kapitałowa zatrudnia dwa tysiące osób. Sprzedaż prowadzona jest w sieci ponad 600 sklepów detalicznych, w ramach której znajdują się mono i multibrandowe salony oferujące odzież marek Top Secret, Troll i Drywash oraz dyskontowe sklepy TXM textilmarket. Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje Spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.