Galeria Galena
Galeria Galena

Na kilka miesięcy przed otwarciem, Galeria Galena podpisała umowy dla 60 proc. oferowanej powierzchni najmu. Wobec pozostałych lokali prowadzone są zaawansowane negocjacje.

Na 31,5 tys. mkw. powierzchni znajdą się: galeria handlowa i strefa rozrywkowo-rekreacyjna. Na poziomie -1 znajdować się będzie ogólnodostępny parking na 860 miejsc. Otwarcie jaworznickiej galerii zaplanowane jest na listopad 2015.

Galeria Galena to największa w historii inwestycja notowanej na GPW firmy P.A. Nova. Inwestorem Galerii Galena w Jaworznie jest Galeria Galena sp. z o.o. Obiekt handlowy kosztować ma 190 mln zł i zostanie oddany do użytku zgodnie z planem do końca 2015 r. Inwestycja została wsparta funduszem Jessica, dlatego firma jest zobowiązana m.in. do stworzenia nowoczesnej przestrzeni miejskiej, w tym kulturalno–rozrywkowej. Projekt ten ma wpłynąć na zwiększenie dostępu mieszkańców do różnorodnych form spędzania wolnego czasu. Jest już zatem pewne, że jaworzanie będą mogli skorzystać z oferty Multikina, które w Galenie otworzy 6 sal projekcyjnych. To ważna informacja dla mieszkańców, gdyż w mieście nie ma takiego multipleksu. Finalizowane są z kolei dwie ważne umowy, które uzupełnią strefę rozrywkowo-rekreacyjną. Pierwsza dotyczy klubu fitness znanej sieci, w której znajdzie się siłownia oraz sala do ćwiczeń dla kobiet. Druga umowa dotyczy ogromnej strefy zabaw dla dzieci.

Największe marki

W gronie najemców Galeny znajduje się już kilkadziesiąt znanych marek. W wyniku podpisanych umów, w Galenie nie zabraknie bardzo popularnej i lubianej marki H&M oraz równie znanej polskiej grupy LPP reprezentowanej przez marki Reserved, Mohito, Cropp, House, Sinsay, Rekids, Home&you. Ofertę drogeryjną zapewni Rossman, sportową natomiast uzupełni Martes Sport. Dla rodziców i ich pociech czeka Smyk z ofertą dla najmłodszych. Wśród marek biżuteryjnych znajdzie się Yes biżuteria i BRIJU. Deichmann i CCC uzupełni z kolei ofertę obuwniczą. Dużym atutem w galerii będzie wielkopowierzchniowy sklep z elektroniką RTV Euro AGD. Wspomnianą przestrzeń kulturalno-rozrywkową na pewno wesprze salon empik, oferujący szeroki dostęp do dóbr kultury. Podpisane zostały również umowy z takimi markami jak Diverse, Pepco, Swiss, Kolporter, Tabak, Plus. Ofertę strefy usługowej obiektu uzupełni obecność apteki, kantoru, punktu dorabiania kluczy, dwóch biur podróży, pralni chemicznej. W Galenie znajdzie się nowocześnie zaaranżowana strefa restauracyjna z sześcioma lokalami. W chwili obecnej finalizowane są rozmowy z najemcami tych powierzchni.

Carrefour operatorem spożywczym

Operatorem spożywczym na powierzchni ponad 5 tys. mkw. będzie dobrze znana już jaworzanom sieć sklepów Carrefour.

– Carrefour obecny jest w Jaworznie od przeszło 9 lat. Posiadamy w tym mieście hipermarket, supermarket oraz dwa franczyzowe sklepy osiedlowe. Nasza marka została bardzo dobrze przyjęta na lokalnym rynku i jest lubiana przez mieszkańców miasta – mówi Ronan Martin, wiceprezes zarządu Carrefour ds. Ekspansji i Galerii Handlowych. – Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju w Polsce, Carrefour aktywnie poszukuje możliwości ekspansji w każdym z formatów, także na tych rynkach lokalnych, na których nasza marka jest już obecna. Otwarcie nowego hipermarketu w Galerii Galena nie jest przypadkowe. Jest to pierwsza i zarazem długo oczekiwana galeria handlowa w Jaworznie. Jestem przekonany, że nowy hipermarket nie tylko znakomicie uzupełnieni ofertę naszej sieci w mieście, ale będzie również silnym magnesem przyciągającym klientów do nowego centrum handlowego – dodaje Ronan Martin.

Galeria handlowa Galena powstanie w centrum Jaworzna przy ulicy Grunwaldzkiej w miejscu dawnego szybu kopalnianego. Znajdzie się w niej ponad 120 sklepów i punktów usługowych. Galena jest odpowiedzią na zapotrzebowanie Jaworzna, które jest ostatnim z stutysięcznych miast w Polsce, nieposiadającym galerii handlowej.