Galeria Echo
Galeria Echo

W ramach przebudowy Galerii Echo w Kielcach działa już nowe wejście do obiektu od strony ul. Świętokrzyskiej. Zlokalizowane tuż przy przystanku autobusowym oraz bezpośrednio przy wejściu do hipermarketu Tesco Extra.

Wraz z przesunięciem wejścia lokalizację zmieniła Poczta Polska oraz punkt usługowy Spec. W nowej odsłonie powrócił sklep zoologiczny Kakadu, który zwiększył swoją powierzchnię do 185 mkw. oraz salon Orange.

Wszystkie te zmiany związane są z trwającą przebudową obiektu pod market szwedzkiej sieci Jula. Już na tym etapie przeniesionych zostało ponad 20 sklepów. W nowych aranżacjach otworzyły się już mark: Hexeline, Deni Cler, Triumph, Sportalm. Wznowienie działalności salonu Solar zaplanowano na najbliższy czwartek – 29 stycznia.

Niebawem zakończona zostanie też adaptacja pomieszczeń dla salonu Cropp, Time Trend, Inglot oraz kawiarni Magia d’Italia. Wkrótce klienci zobaczą również odświeżony salon Apart. Na krótko z Galerii Echo znikną marki Gerry Weber, Monnari oraz Sephora. Wszystkie powrócą do końca kwietnia 2015 roku.

Jak informuje deweloper wszystkie te zmiany to złożony proces rewitalizacji Galerii Echo, który zakłada wydzielenie strefy hipermarketowej i modowej. To plan na uatrakcyjnienie oferty, wyjście naprzeciw oczekiwaniom rynku i klientom.

Jula to szwedzka, rodzinna sieć multimarketów, która posiada w Polsce obecnie 11 sklepów. W sklepach w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Lublinie, Słupsku, Gdańsku, Gliwicach, Poznaniu, Bielsku-Białej oraz Szczecinie sieć proponuje wszystko, co jest potrzebne do renowacji domu, ogrodu czy garażu. W asortymencie znajdują się też produkty RTV i AGD, odzież robocza oraz akcesoria dla osób aktywnie spędzających czas na majsterkowaniu. Sieć zatrudnia łącznie około 2400 pracowników w 73 multimarketach: 41 w Szwecji, 21 w Norwegii i 11 w Polsce.

Galeria Echo to jeden z największych obiektów handlowo-rozrywkowych w Polsce pod względem liczby sklepów. Powierzchnia całkowita wynosi 159 tys. mkw., z czego 70 tys. mkw. przeznaczono na wynajem. Oprócz blisko 250 sklepów i punktów handlowych, klienci mają do dyspozycji także bogatą część rozrywkową – m.in. 12-torową kręgielnię, największe w regionie centrum fitness i wielosalowe kino Helios. Na najmłodszych jest bawialnia o powierzchni 300 mkw. Wizytówką obiektu jest również wielopoziomowy parking na 2300 miejsc. Zastosowano w nim system kierowania pojazdów do wolnych stanowisk oraz specjalną funkcję przypominania o miejscu zaparkowania pojazdu.