CH Kometa
CH Kometa

Portfolio zarządcze Apsys Polska powiększyło się o dwa centra handlowe: CH Tulipan w Łodzi i CH Kometa w Toruniu. Tym samym firma zarządza już 20 centrami handlowymi w całym kraju o łączonej powierzchni GLA wynoszącej ponad 700 tys. mkw.

Po dwuletniej przerwie, z początkiem 2015 roku, Apsys Polska ponownie objął zarządzanie nad CH Tulipan w Łodzi i CH Kometa w Toruniu, których właścicielami są spółka celowa funduszu PCEF zarządzanego przez Pradera Europe i spółka celowa zarządzana przez Valad Polish Retail Fund. Dzięki odnowieniu współpracy łączna powierzchnia handlowa, którą zarządza Apsys Polska powiększyła się o niemal 60 tys. mkw. GLA i wynosi obecnie ponad 700 tys. mkw. Zakres zadań powierzonych Apsys w ramach umów o współpracy obejmuje: zarządzanie nieruchomościami, leasing, zarządzanie najmem powierzchni handlowej oraz marketing.

Apsys z Valad i Pradera

Apsys Polska od lat współpracuje z funduszami Valad oraz Pradera, które są właścicielami licznych centrów handlowych w całej Polsce.

– Cieszymy się, że nasi wieloletni partnerzy biznesowi potrafią docenić sposób zarządzania Apsys. Zresztą, w ostatnim czasie kontaktuje się z nami wielu właścicieli, którzy poszukują pomysłów na rozwój swoich projektów handlowych oraz podniesienie ich wartości. Nasza ubiegłoroczna nagroda Property Management Firm of the Year znajduje uzasadnienie w biznesowych realiach – mówi Fabrice Bansay, Prezes Apsys Polska.

20 obiektów w 13 miastach

Firma co roku umacnia swoją pozycję na coraz bardziej konkurencyjnym rynku centrów handlowych. Model biznesowy Apsys zakłada zrównoważony rozwój w dwóch specjalizacjach: zarządzaniu oraz budowie centrów handlowych. W tej pierwszej Apsys Polska obsługuje już 20 obiektów w 13 miastach. Jednocześnie firma realizuje budowę centrum Posnania, które będzie jedną z największych tego typu nowoczesnych powierzchni handlowo-rozrywkowych w Polsce. Jest to zarazem największa inwestycja w sektorze retail prowadzona obecnie w Europie Centralnej.
Apsys jest globalnym operatorem w branży centrów handlowych obecnym w Polsce od 1996 roku. W Polsce APSYS zarządza 20 centrami handlowymi zlokalizowanymi w 13 największych miastach; ich całkowita powierzchnia najmu wynosi ponad 700 tys. mkw. Obecnie spółka prowadzi prace budowlane swojego nowego flagowego projektu powstającego w Poznaniu.

Apsys zaprezentuje swoje projekty podczas Shopping Center Forum 2015 Winter Edition przy stoisku 2.1