Salon Kolporter

Kolporter poszerzył portfolio partnerskich sklepów internetowych, które korzystają z oferowanej przez firmę usługi punktów odbioru osobistego.

Współpracę z Kolporterem nawiązał sklep internetowy Merlin.pl, oferując możliwość odbioru osobistego przesyłki w wybranych salonikach prasowych Kolportera i salonach Top-Press na terenie całej Polski. Z usługi tej korzysta już kilkunastu innych graczy e-commerce na naszym rynku.

Logistyczna współpraca

Merlin.pl, który sprzedaje wyłącznie przez internet, stara się rozszerzać swoją sieć punktów click and collect. Kolporter jest kolejnym partnerem, z którego punktów korzysta sprzedawca. Latem 2014 roku Merlin.pl umożliwił odbiór osobisty w sklepach sieci Małpka Express, która należy do tego samego właściciela. Dzięki temu Merlin stworzył sieć click and collect, liczącą 150 punktów odbioru na terenie Polski.

Merlin.pl współpracuje z Kolporterem również w zakresie usług logistycznych. Merlin.pl testuje własną usługę kurierską, wspólnie z należącą do Kolportera firmą kurierską K-ex. Dzięki tej współpracy Merlin.pl zredukował koszt dostawy do 4,99 zł. Pilotażowa wersja usługi działa na terenie Warszawy i Poznania.

Darmowy odbiór osobisty

Od teraz klienci Merlin.pl będą również mogli odbierać przesyłki w punktach należących do Kolportera. Lista najbliższych punktów odbioru wyświetla się podczas realizacji transakcji.

„Wiele osób korzysta z tej możliwości, ponieważ przy osobistym odbiorze nie płaci za dostawę.” – podkreśla Robert Szczepaniak, doradca zarządu Kolportera ds. marketingu strategicznego. „System informatyczny pozwala na bieżące śledzenie przesyłki Merlina od momentu wysłania jej z magazynu. Gdy tylko przesyłka dociera do saloniku, klient otrzymuje (poprzez SMS lub e-mail) numer zamówienia wraz z informacją, że może ją odebrać.”

Punkty odbioru Kolporter

Pierwsze punkty odbioru zostały otwarte w salonikach zlokalizowanych w dużych miastach. Teraz przyszła kolej na mniejsze miasta, liczące od 20 do 50 tys. mieszkańców. Do końca marca 2015 roku przesyłki Merlin.pl można będzie odbierać w 500 salonikach i Top-Pressach, czyli w połowie sieci handlowej Kolportera.

Merlin.pl to jeden z najstarszych polskich sklepów internetowych. Swoją działalność rozpoczynał w 1999 r. jako księgarnia, jednak w ciągu kilkunastu lat rozszerzał asortyment o multimedia, zabawki, elektronikę użytkową, drobne RTV i AGD, kosmetyki, odzież oraz artykuły sportowe.

Kolporter jest największym dystrybutorem prasy w Polsce. Oferuje obsługę punktów handlowych i sieci sprzedaży oraz świadczy usługi logistyczne i reklamowe. Spółka zbudowała też zlokalizowaną w sklepach detalicznych sieć terminali do sprzedaży doładowań prepaid. Terminale realizują również płatności i usługi elektroniczne. Kolporter jest właścicielem saloników prasowych i salonów Top-Press, a także sieci franczyzowej Traf Press.

Tekst ukazał się na portalu Evigo.pl