house of fraser mcommerce aplikacja mobilna

House of Fraser, brytyjska sieć domów towarowych, uruchomiła nową aplikację mobilną. Dzięki niej klienci będą mogli m.in. sprawdzić, czy interesujące ich produkty znajdują się w najbliższym sklepie.

Z nowej aplikacji można korzystać zarówno podczas wizyty w sklepie, jak również w celu sprawdzenia oferty jeszcze przed udaniem się na zakupy.

“Obserwujemy wzrost sprzedaży w kanale m-commerce. Nasze aplikacje mobilne są odpowiedzią na ten trend. Już obecnie ponad 50% naszych przychodów ze sprzedaży online realizowana jest za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Wśród nich coraz więcej opartych jest o system operacyjny Android” – tłumaczy Andy Harding, dyrektor działu multichannel w sieci House of Fraser.

Spersonalizowana aplikacja mobilna

Nowa aplikacja House of Fraser została stworzona przez Poq Studio. Jest dostępna dla posiadaczy smartfonów i tabletów z systemem Android.

Po jej ściągnięciu klient może korzystać z niej na dwa sposoby: podczas wizyty w sklepie, bądź w celu sprawdzenia dostępnego asortymentu.

W pierwszym przypadku klient ma m.in. możliwość skanowania kodów kreskowych poszczególnych produktów. Wówczas na ekranie jego urządzenia pojawią się dodatkowe informacje o danym produkcie.

Aplikacja potrafi dopasować się do preferencji zakupowych klienta. Wystarczy zapisać w niej kilka podstawowych informacji: rozmiar noszonych ubrań, czy adres ulubionego sklepu. Dzięki temu po włączeniu aplikacji łatwo można sprawdzić, czy pasujące rzeczy znajdują się w pobliskim sklepie.

Nowatorskie narzędzie prosprzedażowe

Już w ubiegłym roku House of Fraser wprowadził nowatorskie rozwiązanie, które ograniczyło ryzyko dobrania ubrania o nieodpowiedniem rozmiarze. Brytyjski sprzedawca nawiązał w tym celu współpracę z True Fit, firmą technologiczną wykorzystującą Big Data. Efektem jest narzędzie, które rekomenduje klientowi odpowiedni fason i rozmiar.

true fit house of fraser retailers conversion
Aplikacja True Fit

Narzędzie True Fit można w pełni zintegrować ze sklepem internetowym. Pomaga dobrać rozmiar odpowiedni dla sylwetki klienta. Uruchomienie programu trwa 60 sekund. Należy wypełnić formularz i odpowiedzieć na kilka pytań o typ sylwetki i o preferowany fason ubrań. Nie trzeba dokonywać żadnych pomiarów. True Fit korzysta z szerokiej bazy danych o rozmiarach ubrań różnych marek ubrań i obuwia, pomagając dobrać właściwy fason i rozmiar.

House of Fraser to brytyjska sieć domów towarowych sprzedających odzież, kosmetyki, sprzęt RTV i AGD oraz meble. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w Glasgow. Największym obiektem należącym do sieci jest otwarty w 2008 roku sklep w Belfaście, w centrum handlowym Victoria Square. W I półroczu 2014 spółka zanotowała zysk netto w wysokości 8,6 miliona funtów. Sprzedaż online stanowiła aż 29% całości utargu.