1000 drogeria sieci Rossmann
Tysięczna drogeria sieci Rossmann

30 stycznia firma Rossmann powiększyła się o kolejną placówkę, osiągając tym samym liczbę 1000 drogerii. Jubileuszowy sklep znajduje się w warszawskim Centrum Handlowym Złote Tarasy.

– Zgodnie z założeniami na koniec stycznia br. uruchomiliśmy nasz 1000. sklep. Bardzo zależało nam na otworzeniu tej placówki właśnie w Złotych Tarasach. Miejsce to łączy w sobie prestiż oraz bardzo dogodną dla naszych klientów lokalizację. Jest to dobry początek roku i mamy nadzieję, że zakończy się on takimi samymi sukcesami jak 2014 rok. W bieżącym roku planujemy utrzymać ekspansję na podobnym poziomie, zwiększając liczbę placówek o kolejnych sto kilkadziesiąt – mówi dla Retailnet Marek Maruszak, prezes zarządu Rossmann SDP.

W nowo otwartej drogerii w Złotych Tarasach na ponad 400 mkw. klienci mają do dyspozycji 16 tys. produktów. Poza bogatą ofertą do zakupów zachęca również nowoczesny wygląd sklepu. Regały mają przyciągać wzrok klientów designerskimi szaro-czerwonymi elementami. Całość uzupełnia ledowe oświetlenie półek, które pozwala na atrakcyjną ekspozycję towarów. Liczba 1000 to nie jedyna okrągła liczba – jubileuszowa drogeria to też setny sklep Rossmanna w aglomeracji warszawskiej.

Potwierdzeniem dynamicznego rozwoju sieci Rossmann są nie tylko nowe drogerie, ale także wzrost obrotów, zatrudnienia i nowe centrum dystrybucyjne.

– Osiągnęliśmy największe obroty w historii firmy – 6,43 mld zł. Mając na uwadze rozwój firmy, tworzymy nowe miejsca pracy w sklepach, magazynach, a także centrali. Od stycznia 2014 zatrudniliśmy 2,5 tys. nowych pracowników – dodaje Marek Maruszak.

Przez 22 lata obecności w Polsce sieć Rossmann otworzyła 1000 sklepów w całym kraju. Drogerie firmy znajdują się w ponad 400 miastach. Drogerie sieci obsługują 600 tys. klientów dziennie. W sklepach firmy dostępnych jest 800 marek – zarówno polskich, jak i zagranicznych. Rossmann jest liderem branży z 26 proc. udziałem w rynku chemiczno-kosmetycznym.

Tysięczna drogeria sieci Rossmann
Tysięczna drogeria sieci Rossmann