mBank płatności online

mbankW ramach rozwijania aplikacji mobilnych, mBank uruchomił funkcję NFC. Dzięki niej, klienci banku będą mogli dokonać płatności zbliżeniowych za pomocą telefonu.

Z możliwości płacenia za pomocą smartfonów korzystają już klienci Reifeissen Polbank czy Getin Bank. Użytkownicy mBanku dotychczas korzystający z aplikacji mobilnych mogli dokonać dwóch operacji: otworzyć rachunek i aktywować dostęp do banku.

Podążając jednak z duchem czasu, mBank postanowił skorzystać z tej wygodnej alternatywy dla płatności tradycyjnych.

Funkcja “zapłać NFC”

Przy wdrożeniu nowej opcji wykorzystano model SIM-centric, który wymaga wymiany karty SIM w salonie Orange. Zarówno zamówienie, jak i aktywacja karty, odbywa się mobilnie bez konieczności wnoszenia dodatkowych opłat.

Aby zamówić kartę SIM należy wybrać opcję „zapłać NFC” z menu głównego lub pulpitu aplikacji mBanku. Po wyborze rachunku, do którego zostanie przypisana karta, rozpoczyna się etap “ładowania danych”, trwający od kilku do kilkunastu minut. Po zakończeniu wgrywania danych, kartę należy aktywować i nadać jej numer PIN.

mbank nowe płatności mobilne
Aplikacja mobilna mBank

Technologia NFC jest dostępna dla klientów mBanku oraz Orange Finance, marki będącej wynikiem współpracy mBank z operatorem telekomunikacyjnym Orange. Klient nie ponosi żadnych kosztów związanych z jej użytkowaniem a wykonane za jej pomocą płatności wliczone będą do miesięcznego limitu transakcji zwalniających z opłaty za kartę główną.

Karta kredytowa w smartfonie

Smartfon staje się coraz wygodniejszym narzędziem płatniczym. Dzięki nowej usłudze mBank, możliwe będzie dokonanie płatności zbliżeniowych telefonem w trybie manualnym (za pomocą uruchomienia aplikacji banku i kliknięcia przycisku “Zapłać”) oraz automatycznym (bez konieczności uruchamiania aplikacji).

Aby skorzystać z płatności mobilnych NFC w mBanku należy posiadać:

  • telefon NFC z systemem operacyjnym Android,
  • kartę MasterCard PaySIM NFC wydaną przez Orange,
  • aplikację mobilną mBanku, wspierającą NFC.

Bez względu na kwotę, płatności w technologii NFC można dokonać w punktach oznaczonych znakiem MasterCard oraz PayPass, a także płącąc za zakupy w internecie.

Płatności kartą-naklejką

mBank postawił ponadto wznowić wydawanie debetowej karty w formie naklejki. Wystarczy nakleić ją na telefon lub inne urządzenie i wygodnie dokonywać płatności zbliżeniowych.

Tak jak w przypadku karty SIM NFC, korzystanie z naklejki będzie bezpłatne, a z opłat za jej wydanie zwolnieni będą posiadacze mKont Aquarius i Aquarius Intensive. W pozostałych przypadkach jednorazowy koszt wyniesie 10 zł.