Intersport
Intersport

Zarząd Intersport Polska SA poinformował w raporcie, że przychody netto ze sprzedaży osiągnięte w styczniu 2015 roku wyniosły około 21,715 tys. zł i były niższe o 5,1 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2014 roku. Wtedy firma osiągnęła wynik na poziomie 22,876 tys. zł.

Jednocześnie firma poinformowała, że pomimo niższych obrotów, w styczniu br. poprawiła marże ze sprzedaży rok do roku.

Firma Intersport Polska SA poinformowała też o przedłużeniu umowy najmu ze spółką Atrium Plejada sp z o.o. Umowa dotyczy lokalu handlowego o powierzchni 462 mkw. znajdującego się w Centrum Handlowym Atrium Plejada w Bytomiu, gdzie od 2001 roku spółka Intersport prowadzi sprzedaż i serwis artykułów sportowych.

Umowa została przedłużona na czas określony do dnia 29 lutego 2016 roku na podobnych warunkach finansowych jak wcześniej.

Jak już informowaliśmy spółka Intersport zawarła z firmą Centrum Łacina sp. z o.o. umowę najmu nowego lokalu dla sklepu sieci Intersport, który będzie zlokalizowany w Centrum Handlowym Posnania w Poznaniu.

Umowa dotyczy najmu lokalu handlowego o powierzchni około 870 mkw., w którym prowadzona będzie sprzedaż i serwis artykułów sportowych pod szyldem Intersport. Według planów, nowopowstałe Centrum Handlowe Posnania w Poznaniu będzie otwarte dla klientów w 2016 roku.

Umowa została zawarta na okres 5 lat od dnia otwarcia centrum handlowego, z możliwością przedłużenia na kolejny okres.

Sieć Intersport Polska posiada obecnie 35 salonów sportowych w 23 największych miastach Polski.