CH Zielone Arkady
CH Zielone Arkady

Zielone Arkady – nowo powstające centrum handlowe w Bydgoszczy jest już skomercjalizowane w 60 proc. – informuje inwestor obiektu.

– Proces komercjalizacji postępuje bardzo dynamicznie. Przewidujemy, że do wakacji osiągnie poziom 80 proc. W Zielonych Arkadach pojawią się marki, których dotąd nie było w Bydgoszczy, m.in. Piazza di Moda czy Massimo Dutti – mówi Rafał Pruba dyrektor Działu Wynajmu, ECE Projektmanagement Polska.

H&M z umową najmu

Największą grupę najemców stanowią marki odzieżowe, w większości sieciowe, m.in. grupa Inditex i LPP. W zeszłym tygodniu ECE podpisało umowę najmu z marką H&M, której sklep będzie się mieścił aż na 3 poziomach i będzie to największy sklep tej grupy w Bydgoszczy. W Zielonych Arkadach znajdą się m.in. salony: Zara, Bershka, Stradivarius, Pull and Bear, Oysho, Cropp, Reserved, Mohito, Diverse, Wólczanka, Massimo Dutti, Chantelle, Pandora, Lee/Wrangler, Badura, 4F, Calzedonia i wiele innych.

Zakupy spożywcze klienci Zielonych Arkad zrobią w Piotrze i Pawle, poza tym będę mogli posilić w licznych lokalach gastronomicznych m.in. w Pizzy Hut czy Sphinx. W obiekcie znajdzie się też Komputronik, Saturn, Super-Pharm, Rossmann, Sephora i Douglas. Na klientów Zielonych Arkad będą czekały także punkty usługowe – myjnia samochodowa Jack Cleaners, a także kwiaciarnia, kantor i salonik prasowy Kolporter. Nie zabraknie także sklepu z artykułami dla dzieci Smyk Megastore oraz sklepu Kakadu dla zwierząt.

Otwarcie w październiku 2015

Otwarcie galerii zaplanowane jest na koniec października 2015 r. Realizacja postępuje wg założonego planu. Stan surowy budynku głównego już prawie ukończony. Trwa instalacja urządzeń mechanicznych i elektrotechnicznych. Ruszyły także prace dotyczące instalacji zewnętrznych na terenie działki – odwodnienie czy kanalizacja. Nad wejściem głównym powstaje 30-metrowa konstrukcja stalowo-żelbetonowa potocznie zwana kryształem.

Już od roku 1965 ECE działa, jako projektant i deweloper centrów handlowych. Swoje obiekty ECE wynajmuje samodzielnie oraz podejmuje się zarządzania nimi w długiej pespektywie. W 196 galeriach handlowych zarządzanych przez ECE (z tego 41 przez MEC METRO-ECE Centermanagement GmbH & Co. KG) w 16 krajach około 19 500 sklepów mieszczących się na powierzchni 6,5 milionów metrów kwadratowych osiąga obroty na poziomie 22 miliardów euro rocznie.

Do centrów tych zaliczają się w Polsce m. in. Galeria Bałtycka w Gdańsku i Galeria Krakowska w Krakowie, a w Niemczech Potsdamer Platz Arkaden w Berlinie, Promenaden na Dworcu Głównym w Lipsku, Alstertal-Einkaufszentrum w Hamburgu, Milaneo w Stuttgarcie oraz Marmara Park w Istambule (Turcja). Obecnie w fazie projektowania i budowy na terenie Europy znajduje się kolejne 15 galerii handlowych, w tym nowe centrum handlowe Zielone Arkady w Bydgoszczy.