GlobKurier zintegrowany z platformą Redcart.pl

Usługi serwisu przesyłek kurierskich GlobKurier zostały zintegrowane z platformą e-commerce Redcart.pl.

Firma GlobKurier to serwis, który integruje usługi firm kurierskich i pozwala obsługiwać wysyłki za pomocą jednego interfejsu. Umożliwia porównaniu wielu ofert i wybranie najtańszej opcji dostawy, na podstawie parametrów danej przesyłki. Na rynku polskim współpracuje z 20 przewoźnikami, globalnie zaś z 50.

Rozwój startupu

Za marką GlobKurier stoi Grupa Znatury sp. z o.o., założona w 2010 roku przez Mateusza Pycię. Firma prowadziła również portal znatury.pl, za pośrednictwem którego sprzedawano ekologiczne artykuły spożywcze. Mateusz Pycia pozyskał 100 tysięcy zł dofinansowania na swój startup wygrywając konkurs „Studiuję, pracuję, zarządzam”, będący częścią programu „Przedsiębiorczość”.

Platforma znatury.pl nadal funkcjonuje, ale jak przyznaje Mateusz Pycia, to właśnie firma kurierska rozwinęła się bardziej dynamicznie, bez udziału zewnętrznych inwestorów czy wspólników. Obecnie GlobKurier zatrudnia 20 osób, w tym dział obsługi klienta.

Globalny zasięg

Za pośrednictwem serwisu GlobKurier można wysyłać przesyłki do 232 krajów świata. Jest on zintegrowany z popularny,i na polskim rynku platformami e-commerce, takimi jak PrestaShop czy Magento. W serwisie dostępna jest też funkcja Moduł Allegro, dzięki której można wysyłać paczki bezpośrednio z tej platformy sprzedażowej. Kolejną integracją jest właśnie platforma Redcart.pl.

Jak podkreśla Mateusz Pycia, głównymi wyróżnikami jego biznesu na polskim rynku brokerów kurierskich, jest sprawna obsługa klienta, rozbudowane portfolio przewoźników oraz fakt, że sprzedawcy internetowi mogą w krótkim czasie porównać dużo ofert firm kurierskich.

Operator logistyczny

Przesyłka paczkowa może zostać nadana jednym przewoźnikiem, paletowa drugim, a w przypadku przesyłki terminowej lub lokalnej wybrać można jeszcze inną firmę. W celu wyboru odpowiedniej oferty należy skorzystać z prostego formularza wyceny, w którym określa się parametry przesyłki, a serwis wyświetla opcje wyboru i cennik dla poszczególnych usług.

GlobKurier jest też zintegrowany z paczkomatami InPost, obsługuje zarówno wysyłki, jak i przyjmowanie zwrotów. Serwis GlobKurier oferuje także monitoring przesyłek za pomocą powiadomień online oraz sms. W celu korzystania z usług GlobKuriera nie trzeba płacić abonamentu ani podpisywać umowy z każdym z przewoźników z osobna.

W ofercie GlobKuriera znajdują się również usługi związane z obsługą i kompletowaniem zamówień. Firma wynajmuje magazyny, sklep internetowy może więc zlecić jej obsługę logistyczną. Jak zapowiada Mateusz Pycia, właśnie w tym kierunku będzie zmierzał rozwój firmy.