Salon sieci Big Star
Salon sieci Big Star

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Rybnik Plaza pozyskało nowego najemcę, popularną markę Big Star. Salon zlokalizowany jest na parterze galerii i zajmuje powierzchnię ponad 198 metrów kwadratowych.

Marka Big Star na rynku polskim pojawiła się w roku 1990. Firma Big Star Limited rozpoczęła wówczas działalność na podstawie praw do dystrybucji na terenie Polski, Czech, Słowacji, Litwy i Białorusi. Rok później w ramach licencji ruszyła produkcja w Kaliszu (obecna siedziba firmy) dla zaspokojenia potrzeb na rynkach polskim i wschodnich. W roku 1994 powstaje polsko- szwajcarska spółka joint venture Big Star Limited, przekształcona po roku w Big Star Limited Polska, w której 100 proc. stanowią polskie udziały. Obecnie sieć Big Star posiada ponad 250 salonów w Polsce i zagranicą. Big Star to jedna z najbardziej popularnych w Polsce marek produkujących odzież jeansową.

Centrum Handlowo–Rozrywkowe Rybnik Plaza to położona w samym sercu miasta Rybnika trzypoziomowa galeria z ofertą modową i z centrum rozrywki. Dla zmotoryzowanych został oddany do użytku 4-kondygnacyjny zadaszony parking, który mieści ponad 400 samochodów. Wśród najemców obiektu są m.in.: H&M, Reserved, Mohito, Cubus, Promod, Orsay, Monnari, Pierre Cardin, Bytom, Carry, salon z odzieżą dziecięcą: Cocodrillo, salony obuwnicze: CCC, Prima Moda, Gino Rossi, sklepy z galanterią skórzaną: Wittchen, Vip Collection, punkty usługowe: pralnia 5aSec, Express Klucze, Vision Express, biuro podróży TUI, sklepy z wyposażeniem: RTV Euro AGD, Home&You, jak również salony jubilerskie, sportowe oraz delikatesy Stokrotka.

Grupa kapitałowa Klepierre jest właścicielem dużych obiektów handlowych w 13 krajach Europy. W Polsce posiada 7 centrów handlowo-rozrywkowych: Sadyba Best Mall w Warszawie, Poznań Plaza, Lublin Plaza, Ruda Śląska Plaza, Sosnowiec Plaza, Kraków Plaza oraz Rybnik Plaza, które są zarządzane przez spółkę Klepierre Management Polska sp. z o.o. Większość centrów handlowych jest zlokalizowana w centralnych punktach miasta i łączy rozrywkę, handel i usługi.