Salon Wojas
Salon Wojas

Spółka Wojas uruchomiła pierwszy salon firmowy w tym roku. Nowy punkt sprzedaży znajduje się w centrum handlowym Auchan Piaseczno i jest kolejnym salonem utrzymany w nowym koncepcie wizualnym.

Wnętrze salonu Wojas wyróżnia się przestronnym układem białych mebli, doskonale komponujących się z szarymi, surowymi ścianami. Oryginalny charakter podkreślają stalowe elementy oraz zdjęcia ilustrujące proces produkcji obuwia.

W 2014 roku spółka również otwierała sklepy w centrach handlowych m.in. w Galerii Mokotów (Warszawa), Ogrody (Elbląg), Europa Centralna (Gliwic), CH Gołąbkowice (Nowy Sącz), Atrium Felicity (Lublin), Galeria Amber (Kalisz), Galeria Siedlce, a także na Słowacji w Avon Bratysława.

Firma Wojas dysponuje siecią blisko 170 salonów firmowych w Polsce i za granicą oraz produkuje kilkaset tysięcy par obuwia rocznie. Założona w 1990 roku firma Wojas (od 2007 roku spółka akcyjna) to jeden z największych polskich producentów obuwia. W ofercie spółki znajduje się eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz obuwie trekkingowe. Ofertę uzupełnia galanteria skórzana – torebki, teczki i paski. Ponad 20 proc. produkcji kierowanej jest na eksport.

Salon Wojas

Wiosną 2008 r. Wojas SA zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pozyskany kapitał przeznaczono na rozbudowę i dokapitalizowanie sieci sprzedaży (w ciągu 3 lat liczba salonów niemal się podwoiła), rozbudowę zakładu produkcyjnego oraz rozwój działu wzorniczego. W tym samym roku nabyto 100 proc. udziałów w Wojas Slovakia intensyfikując ekspansję na rynek naszego południowego sąsiada (obecnie sieć słowacka liczy 9 salonów).