adidas aplikacja mobilna kanye-west

Adidas wprowadził na rynek nową aplikację mobilną, dzięki której można zarezerwować buty z nowej kolekcji tworzonej we współpracy ze słynnym amerykańskim raperem Kanye Westem.

Kanye West uchodzi u Amerykanów za ikonę mody. W 2009 roku został uznany za jednego z 10 najbardziej stylowych mężczyzn w Stanach Zjednoczonych przez magazyn GQ. Adidas współpracuje z muzykiem od 2013 roku. Projektowane przez niego buty sprzedają się jak ciepłe bułeczki, a fani rapera i marki Adidas szturmują sklepy w dniu ich premiery.

Aplikacja powiadomi, kiedy premiera

Kanye West projektuje limitowane edycje adidasów z linii „Yeezi” (szósty album rapera nosi tytuł „Yeezus”). Są one poszukiwane przez kolekcjonerów, a ich cena na rynku wtórnym może sięgać kilku tysięcy dolarów. Aby ułatwić klientom zakup nowych, projektowanych przez muzyka butów, Adidas stworzył specjalną aplikację mobilną.

Aplikacja o nazwie Adidas Confirmed umożliwia użytkownikom zarezerwowanie wprowadzanych na rynek nowych produktów jeszcze przed ich premierą. Pierwszymi butami, które będzie można dzięki niej zamówić, są właśnie nowe adidasy zaprojektowane przez Kanye Westa. Firma nie poinformowała jednak, kiedy odbędzie się premiera nowej kolekcji.

adidas aplikacja mobilna
Aplikacja Adidas Confirmed

Aplikacja jest dostępna na iOS oraz smartfony z systemem Android. Użytkownicy, którzy ją zainstalują, otrzymają powiadomienia „push” tuż przed wprowadzeniem na rynek nowej linii adidasów, wraz z informacja o tym, że system rezerwacji już funkcjonuje. Wtedy będą mogli zamówić buty, wybierając ich rozmiar oraz określając punkt odbioru.

Poprawa wizerunku marki

Po dokonaniu rezerwacji użytkownicy otrzymają potwierdzenie oraz informację o tym, kiedy mogą odebrać przesyłkę. Po złożeniu zamówienia mają gwarancję, że otrzymają buty z nowej kolekcji, pod warunkiem, że odbiorą je w określonym przedziale czasu. Na razie z aplikacji mogą korzystać wyłącznie mieszkańcy Nowego Jorku.

Każdy użytkownik może zarezerwować tylko jedną parę adidasów zaprojektowanych przez Kanye Westa. Aplikacja nie umożliwia płatności, trzeba jej dokonać przy odbiorze przesyłki.

„Aplikacja została stworzona po to, by wyrównać szanse na zakup nowych butów oraz uniknąć długich kolejek, w których czekają klienci, pragnący kupić buty z premierowej kolekcji.” – komentuje Simon Atkins, wiceprezes Adidasa.

Atkins przyznaje jednocześnie, że ma świadomość, iż buty te sprzedadzą się niezależnie od aplikacji. Z drugiej strony Adidas zyska w oczach klientów jeśli rozwiąże problemy związane z kupnem butów oraz da im gwarancję zakupu limitowanego produktu.