Allegro sprzedaż internetowa

Allegro otworzyło swoje piąte regionalne biuro na terenie Polski. W nowej krakowskiej siedzibie zatrudnieni będą specjaliści od rozwiązań mobilnych, rozwoju platformy e-commerce i big data.

Zlokalizowane w Krakowie regionalne biuro Allegro zostało otwarte 5 lutego 2015 roku. Jego uruchomienie jest związane ze strategicznymi zmianami, jakie zachodzą obecnie w należącej do Naspersa platformie internetowej. Allegro odchodzi od pierwotnej działalności jako portal aukcyjny oraz stawia na rozwiązania mobilne.

Zawody z big data

Z okazji otwarcia nowego biura Allegro zorganizowało 24-godzinny hackaton, w czasie którego kilkudziesięciu inżynierów oprogramowania zmagało się z tematyką big data. W nowym biurze zatrudnionych będzie kilkudziesięciu specjalistów IT.

Allegro ma już biura w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Toruniu. Tym razem wybór padł na Kraków, ponieważ jest to „miasto o największym potencjale dla rozwoju sektora zaawansowanych technologii w Polsce. W latach 2009-2013 w Krakowie odnotowano 40% wzrost liczby firm działających w tym obszarze.”

Krakowski potencjał e-commerce

Szefem nowego zespołu zostanie Wojciech Burkot, CTO Allegro, które wcześniej kierował działem IT w polskim Google.

„Allegro jest moim zdaniem najciekawszym pracodawcą z obszaru IT w Polsce. Skala wyzwań, z którymi zmagają się nasi inżynierowie, wynikająca ze skali biznesu Allegro, jest ogromna, co czyni pracę u nas niezwykle atrakcyjną dla osób, dla których IT jest prawdziwą pasją. Liczymy, że nowe biuro IT szybko stanie się istotnym ośrodkiem dla krakowskiego środowiska informatycznego.” – powiedział Przemysław Budkowski, ‎wiceprezes ds. platform sprzedażowych na Europę Środkowo-wschodnią w Naspers Group.

Zmiana strategii Allegro

Allegro już od kilku miesięcy przechodzi intensywne zmiany. Zmieniono silnik wyszukiwarki ofert archiwalnych, zlikwidowano niezbyt popularną opcję licytacji wielu produktów, poza tym cały czas trwają prace nad rozwojem aplikacji mobilnych.

Na przełomie 2014 i 2015 roku liczba pobrań aplikacji mobilnych na różne platformy przekroczyła już 5 milionów i są to przeważnie bardzo aktywni użytkownicy. Allegro podejmuje też wiele działań wspierających profesjonalnych sprzedawców, m.in. poprzez udostępnienie nowych sposobów promowania ofert, dzięki czemu są one lepiej dopasowane do zainteresowania kupujących.