Salon Empik
Salon Empik

Zarząd Empik Media & Fashion SA działając z pełnym poparciem większościowych akcjonariuszy – Penta Investments i Grupy Eastbridge poinformował w komunikacie, że stanowczo zaprzecza spekulacjom o rzekomej zlej sytuacji finansowej Grupy EM&F
i jej spółek zależnych, które zostały publikowane przez media w ciągu ostatnich dni.

– Chcielibyśmy przypomnieć, że dwa miesiące temu (w dniu 24 listopada 2014 r.) Grupa EM&F szeroko poinformowała rynek o zakończonym z sukcesem procesie finansowania. Grupa pozyskała środki finansowe na kolejne trzy lata, na dalszy rozwój kluczowych spółek portfelowych, w tym Grupy Empik, Grupy Smyk, spółek e-commerce, Szkół Językowych oraz Grupy Optimum Distribution, zatem jej sytuacja finansowa jest stabilna. Jednocześnie – Grupa EM&F uzgodniła z akcjonariuszami i instytucjami finansowymi strategię, w tym finansową, Grupy – informuje Krzysztof Rabiański, prezes zarządu Empik Media & Fashion SA.

Ponadto, Zarząd Grupy EM&F jest zapewnia w komunikacie, że jest zadowolony z wyników operacyjnych wypracowanych w okresie świątecznym 2014 r., poprawy efektywności operacyjnej, jak również realizacji długoterminowej strategii.

Publikacja sprawozdania finansowego za IV kwartał 2014 r. zaplanowana jest na 19 lutego 2015 r., zatem – stosując się do przepisów regulujących rynek kapitałowy w Polsce – Grupa będzie mogła omówić wyniki za ten okres wkrótce po publikacji.