Sklep sieci Pepco
Sklep sieci Pepco

Pepco nie zwalnia tempa rozwoju w Polsce i za granicą. -W lutym otwieramy się na nowe miasta będą to zarówno lokalizacje w Polsce, jak i w Czechach – informują przedstawiciele firmy.

Jak ustaliła redakcja Retailnet firma Pepco otworzy nowe salony w Mysłowicach, Krakowie, Piekarach Śląskich oraz Suchym Lesie. Ponadto spółka planuje także otworzyć cztery nowe sklepy w Czechach w Pradubicach oraz miejscowościach Děčín, Velký Týnec oraz Olomouc.

Na tę chwilę w Polsce działa 559 salonów sieci Pepco. Na Słowacji sieć liczy 35 sklepów. Z kolei Czechach jest ich obecnie 34.

Pepco, to międzynarodowa sieć dyskontów, która dynamicznie się rozwija w Polsce, Czechach i na Słowacji. Na koniec października 2014 roku spółka Pepco Poland, która zarządza siecią dysponowała 524 salonami w całej Polsce. Pepco Poland sp. z o.o. należy do spółki Pepkor Holdings (Proprietary) Limited, jednej z największych kapitałowo firm w RPA.

Pepkor działa w segmencie dyskontowej sprzedaży detalicznej od 1965 roku, a obecnie prowadzi działalność w 12 krajach Afryki, Azji i Europy, zarządzając 7 sieciami detalicznymi pod różnymi markami handlowymi (m. in. Pepco, PEP, Ackermans, Best&Less, Dunns, Shoe City, John Craig). Na całym świecie Pepkor posiada ponad 2,8 tys. sklepów.

Sieć została nominowana do nagrody SCF Discount Retailer of the Year 2015. Wręczenie statuetek odbędzie się 3 marca 2015, podczas Shopping Center Forum 2015 Winter Edition, Stadion Legii Warszawa, ul. Łazienkowska 3.