Auchan
Auchan

Na początku lutego br. otwarto hipermarket Auchan Zabrze w Centrum Handlowym Platan. To już trzynasty sklep, który powstaje w wyniku integracji sieci Real i Auchan, a 42 działający pod szyldem Auchan w Polsce.

Nowy sklep Auchan Zabrze Platan ma powierzchnię handlową wynoszącą ponad 7,2 tys. metrów kwadratowych.

Przypomnijmy, 30 listopada 2012 roku Grupa Auchan podpisała z niemieckim dystrybutorem Metro Group umowę wstępną, mającą na celu przejęcie aktywności Real w Europie Centralnej i Wschodniej, czyli nabycia 95 hipermarketów i 13 galerii handlowych w Polsce, Rumunii, na Ukrainie i w Rosji.

6 lutego 2014 roku po otrzymaniu warunkowej zgody polskiego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Grupa sfinalizowała z Metro Group ostatni etap przejęcia 57 sklepów Real w Polsce.

Pod koniec czerwca 2014 roku w Centrum Handlowym Karolinka w Opolu ruszył pierwszy hipermarket Auchan w Polsce, który powstał w wyniku przejęcia przez francuską Grupę sklepów sieci Real.

Auchan Grupa działa na świecie od ponad 50 lat, a w Polsce od 1996 roku. Jest firmą prywatną, która nie jest notowana na giełdzie. Kapitał firmy należy w 88 proc. do Stowarzyszenia Rodziny Mulliez, a w 12 proc. do pracowników w ramach akcjonariatu pracowniczego. W Polsce Auchan zarządza obecnie 41 hipermarketami. Zatrudnia 11 tysięcy współpracowników. Od momentu założenia w 1961 roku we Francji, Auchan działa i rozwija się w 15 krajach na świecie. Centra Handlowe firmy znajdują się m.in. we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Polsce, na Węgrzech, w Rosji, w Luksemburgu, Chinach, na Tajwanie oraz na Ukrainie i w Rumunii.

Sieć Auchan została doceniona przez Jury nagrody SCF Retailer of the Year 2015 poprzez nominacje w kategorii FMCG Retailer. Wręczenie statuetek odbędzie się 3 marca 2015, podczas Shopping Center Forum 2015 Winter Edition, Stadion Legii Warszawa, ul. Łazienkowska 3.