Salon Gatta
Salon Gatta

Firma Ferax sp. z o.o., właściciel marki Gatta, planuje kolejne otwarcia salonów własnych i franczyzowych na terenie Polski. W planach jest także dalsza ekspansja zagraniczna spółki

Firma posiada obecnie 113 salonów własnych i 11 franczyzowych w największych polskich miastach. W najbliższym czasie nastąpi otwarcie dwóch kolejnych własnych punktów sprzedaży – w Elblągu i Świnoujściu, a także 12 punktów działających w oparciu o umowę franczyzową.

Ferax nie zwalnia tempa także na Zachodzie. Obecnie posiada 14 salonów firmowych w największych włoskich miastach, w tym także w kurortach turystycznych. Od dwunastu lat prowadzi też relacje handlowe z francuskimi partnerami. Spółka jest także obecna na Słowacji i na Litwie. Showroom Gatty znajduje się w Berlinie, a kolejny już niebawem zostanie otwarty w niemieckim Siegen. Ferax otwiera swoje sklepy detaliczne także w Iraku, Katarze, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Omanie i Bahrajnie. Marka widzi też duży potencjał w rynku chińskim, z którym od kilku lat utrzymuje kontakty handlowe.

Gatta to polska marka, której właścicielem jest firma Ferax (właściciel także marki Wola) lider w produkcji wyrobów pończoszniczych w Polsce. Spółka prowadzi działalność od 1993 roku.Ferax posiada jedną z największych fabryk w Europie. Produkty marki Gatta dostępne są w salonach firmowych w największych miastach Polski oraz w dobrych sklepach z bielizną i rajstopami.