Salon Altero
Salon Altero

Spółka Altero Polska, właściciel sieci sklepów z obuwiem i galanterią skórzaną, wraz z przeprowadzaną strategią optymalizacji sieci zdradza plan otwarć nowych salonów.

Jeszcze w pierwszym kwartale tego roku spółka odda do użytku kilka nowych lokali w Polsce i za granicą.

– Na przełomie lutego i marca planujemy otwarcie trzech sklepów w Polsce i jednego za granicą. Nowe salony zostaną zlokalizowane w CH Jantar w Słupsku, gdzie salon będzie miał 340 mkw., w Centrum Plaza Suwałki ( powierzchnia 360 mkw.) oraz w Galerii Sanok z lokalem o powierzchni 460 mkw. – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Tomasz Musiał Director Leasing & Legal Department, Altero Polska sp. z o.o. S.K.A.

Ekspansja sieci

Spółka planuje także ekspansję zagraniczną. Aktualnie na Słowacji ma 4 sklepy, a wkrótce zostanie otwarty 5.

– Także na przełomie lutego i marca planujemy otwarcie salonu na Słowacji w mieście Żylina. Nowy sklep będzie miał 460 mkw. – dodaje Tomasz Musiał.

Optymalizacja sieci

Spółka Altero przechodzi właśnie proces optymalizacji sieci w efekcie którego zamykane są nierentowne sklepy i otwierane nowe w lepszych lokalizacjach bądź o powiększonej powierzchni. Efektem podjętych działań jest m.in. ponowne otwarcie sklepu Altero w centrum handlowym w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie spółka powiększyła istniejący salon o blisko 250 mkw. sklep w nowej aranżacji ruszy już w marcu.

Przypomnijmy, obecnie sieć Altero tworzy 28 salonów obuwniczych na terenie południowej Polski i 4 salony na Słowacji. Firma działa od 1996 roku. Jest rozwijana m.in. w oparciu o system franczyzowy.