Butik I Like
Butik I Like

Sieć Butik I Like!, oferująca odzież i dodatki modowe dla młodych kobiet, w 2015 roku powiększy się o 15 nowych salonów.

– W roku 2015 planujemy otwarcie około 15 sklepów Butik I Like! w planach mamy także zmianę lokalizacji dla kilku obecnie działających sklepów. W większości zmianom będzie towarzyszyło powiększenie metrażu sklepów i zmiana ich wystroju na najnowszy shoop concept Butik I Like! – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Grzegorz Polak, dyrektor ds. rozwoju.

117 sklepów w sieci

Obecnie działa 117 sklepów Butik I Like! W zeszłym roku zostało otwartych 10 sklepów. Nowo otwarte sklepy miały średnią powierzchnię około 100 mkw.

– Planujemy otwarcia w kilku dużych miastach, nie zapominając o miejscowościach średniej wielkości i mniejszych – jednak z odpowiednim potencjałem sprzedażowym. Dostępne powierzchnie handlowe w większości wypadków pozwalają na rozwój sieci sprzedaży Butik I Like! Oczywiście bardzo dokładnie analizujemy proponowane lokalizacje i twardo negocjujemy warunki, które są proponowane przez wynajmujących – podkreśla Grzegorz Polak.

Ekspansja w oparciu o franczyzę

Przypomnijmy: sieć Butik jest rozwijana przede wszystkim w centrach i galeriach handlowych na terenie całego kraju. Sklepy mają od 80 do 150 mkw. powierzchni handlowej. Spółka rozwija sieć głównie za pomocą systemu franczyzowego w miastach mających powyżej 35 tys. mieszkańców.

W ofercie sklepów znajduje się odzież i dodatki modowe w przystępnych cenach i dla młodych kobiet. Pierwszy sklep pod szyldem Butik pojawił się w 2001 roku.