Atrium Copernicus

12 marca 2015 r. pierwsi klienci będą mogli zrobić zakupy w nowej części toruńskiego centrum handlowego Atrium Copernicus. Większość najemców odebrała już swoje lokale i trwają w nich prace adaptacyjne i wykończeniowe.

Nowa część galerii zostanie spójnie połączona z przestrzenią istniejącego centrum, tworząc przyjazne miejsce zakupów i spędzania czasu z rodziną czy przyjaciółmi, a dzięki najszerszej w mieście ofercie sklepów, centrum będzie miejscem wyznaczającym modowe trendy.

Powiększona część handlowa

Po otwarciu powiększonej części, w Atrium Copernicus znajdzie się największą w mieście oferta handlowa. Wśród najemców nowej części centrum pojawią się m.in. takie marki, jak.: 4F, Apart, iDream, Aquael Zoo, Badura, Big Star, Cukiernia Sowa, Diverse, Ecco, Grycan, Hebe, Itaka, Jupi Park, Lancerto, Olsen, Pako Lorente, Paris Optique, Pizza Dominium, Rossmann, Sephora, Swiss, Takko, TUI, Wojas, Wólczanka i Yes oraz salony nowych marek z grupy LPP – Sinsay i Mohito.

Atrium Copernicus będzie nie tylko miejscem zakupów, ale również spotkań w gronie najbliższych. Klimat centrum wykreują takie udogodnienia, jak np. strefy relaksu z wygodnymi kanapami, indywidualnym oświetleniem, dostępem do wi-fi i możliwością naładowania telefonu czy laptopa.

Powiększony parking

Nie bez znaczenia jest również oddany w grudniu do użytku nowy, powiększony parking na ponad 1,4 tys. miejsc – największy, przy tego typu obiekcie w mieście. Te i szereg innych usług, wraz z ofertą handlową rozbudowanego Atrium Copernicus sprawią, że będzie to miejsce wyznaczające trendy i stanowiące destynację zakupową dla szerokiej rzeszy klientów z całego regionu.

Pod koniec listopada ub.r. w centrum nastąpiło otwarcie pierwszego w Toruniu sklepu sportowego Decathlon. Zmianie uległ także operator spożywczy i obecnie w Atrium Copernicus funkcjonuje hipermarket Auchan (pierwszy obiekt tej sieci w mieście).

Atrium Copernicus jest położone w ścisłym centrum miasta, przy ul. Żółkiewskiego. W trakcie rozbudowy Atrium Copernicus powiększy się o blisko 17 tys. mkw. powierzchni handlowej. Obecnie całkowita powierzchnia centrum wynosi ponad 35 tys. mkw., z czego ponad 30 tys. mkw. stanowi powierzchnia najmu.