motointegrator michelin ecommerce

Interentowa platforma sprzedażowo-usługowa Motointegrator.pl otrzymała certyfikat Michelin, które potwierdza, że spełnia ona kryteria jakości wyznaczone przez tę markę.

Motointegrator.pl to należący do firmy Intercars serwis internetowy prowadzący sprzedaż części samochodowych przez internet. Na platformie tej można też od razu zamówić wizytę w warsztacie i np. zmianę opon. Kupiony produkt jest w takim wypadku dostarczany bezpośrednio do usługodawcy.

Model omnichannel

Platforma ta należy do firmy Intercars, która jest dystrybutorem części i pośredniczy w kontaktach z warsztatami samochodowymi. Prowadzi ponad 150 naziemnych punktów sprzedaży. Motointegrator.pl jest platformą, która służy firmie do prowadzenia sprzedaży detalicznej przez internet.

Sklep internetowy Motointegrator.pl
Sklep internetowy Motointegrator.pl

Motointegrator.pl prowadzi również sprzedaż na rynkach zagranicznych, m.in. niemieckim i słowackim. Każdy serwis przeznaczony na rynki zagraniczne działa pod inną domeną.

Jak informuje w rozmowie z Evigo.pl Marcin Pawluk, dyrektor marketingu Motointegrator.pl, serwis działa na dedykowanej platformie i jest samodzielnym wdrożeniem wewnętrznego zespołu IT. Cały sklep, łącznie z funkcjami takimi jak wyszukiwarka odpowiedniego rodzaju opon, został stworzony bez pomocy podmiotów zewnętrznych. Jedynie media społecznościowe: Twitter, Facebook, Google Plus i YouTube Motointegratora obsługiwane są przez zewnętrzną agencję.

Click and collect

„Korzystamy też z logistyki Intercars, który ma kilka głównych hubów na terenie kraju oraz ponad 150 punktów sprzedaży naziemnej. Oprócz dostawy kurierem i dostawy do warsztatu samochodowego, kupione części można odbierać w ramach usługi click and collect. Ponieważ systemy magazynowe sklepów stacjonarnych są zintegrowane z platformą internetową, jeśli części są akurat w magazynie, można je odebrać już od dwóch godzin po złożeniu zamówienia” – mówi Marcin Pawluk.

Przesyłki są wysyłane kurierską firmą DHL. Standardowa dostawa kosztuje 12,30 złotych, chyba że przesyłka waży więcej niż 40 kg. W sklepie internetowym można płacić wszystkimi sposobami oferowanymi przez PayU i PayPal.

Certyfikat Michelin

Ostatnio Motointegrator.pl przeszedł audyt, na podstawie którego platforma otrzymała certyfikat jakości Michelin. Marka Michelin znana jest nie tylko z produkcji opon, oraz z uznanego przewodnika po restauracjach i hotelach.

Wświecie e-commerce Michelin również przyznaje swoje wyróżnienia. Nie są to jednak gwiazdki, ale certyfikaty „Michelin Approved Website”. Takie odznaczenie potwierdza, że strona internetowa spełnia kryteria jakości wyznaczone przez Michelin. Dotyczy to zarówno oferty produktów oraz usług, jak i sprzedaży opon do samochodów osobowych. Odznaczenie jest przyznawane na podstawie audytu realizowanego raz w roku przez specjalistyczną firmę TÜV Rheinland.

W serwisie Motointegrator.pl sprawdzono m.in., czy oferta produktowa jest dostatecznie szeroka, zweryfikowano informacje o produktach i usługach, aktualizację stanów magazynowych, krótkie terminy dostaw, bezpieczeństwo transakcji online oraz jakość oferowanych usług montażowych i obsługę posprzedażową.