Salon Reserved w Kairze
Salon Reserved w Kairze

Spółka LPP, właściciel marek odzieżowych Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay planuje w 2015 roku otworzyć co najmniej osiem salonów Reserved na Bliskim Wschodzie. Między innymi w Egipcie, Katarze, Kuwejcie, Arabii Saudyjskiej i Emiratach Arabskich.

Pierwszy sklep Reserved na Bliskim Wschodzie został otwarty w lutym br. Salon znajduje się w Kairze (Egipt) i jest zlokalizowany w centrum handlowym Festival City Mall. Jego powierzchnia wynosi ponad 1,5 tys. mkw.

Nowe rynki

– Niestety w 2014 roku nie udało nam się zgodnie z pierwotnymi planami otworzyć sklepu w tamtym regionie. Ze względu na naszego partnera biznesowego firmę Azadea (franczyzobiorca naszych marek), który przesuwał otwarcie z powodów proceduralnych w tamtejszych centrach handlowych. Dlatego pierwszy salon Reserved ruszył w tym roku w Kairze – mówi redakcji Retailnet.pl Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes zarządu LPP.

– Na 2015 rok mamy zaplanowane otwarcie kolejnych sklepów na Bliskim Wschodzie. Uważamy, że oprócz marki Reserved będzie możliwość otwarcia również sklepów marki Mohito. Wkrótce otworzymy kolejny sklep Reserved w Egipcie – dodał Przemysław Lutkiewicz.

Salon Reserved w Kairze
Salon Reserved w Kairze

Grupa LPP

LPP, firma notowana na GPW w Warszawie od 2001 r., jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się spółek odzieżowych. Od lat konsekwentnie prowadzi swoją działalność w Polsce i za granicą, odnosząc sukcesy na wymagającym rynku odzieżowym. Koncern zarządza pięcioma znanymi markami modowymi, siecią ponad 1,5 tys. salonów i tworzy miejsca pracy dla blisko 18 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy oraz na Bliskim Wschodzie, a także w swoich placówkach w Szanghaju oraz Dhace.

Firma nieustannie inwestuje i zdobywa nowe rynki. W 2014 roku spółka awansowała do giełdowego indeksu WIG20, który generuje istotną część obrotów na GPW w Warszawie, jest także notowana w prestiżowym indeksie MSCI Poland.