comarch godan erp omnichannel

GoDan, dystrybutor i sprzedawca dekoracji imprezowych, wdrożył trójpoziomowy system zarządzania siecią handlową Comarch Retail.

“System Comarch Retail jest kompleksowym rozwiązaniem informatycznym, które umożliwia prowadzenie sprzedaży wielokanałowej, zarówno stacjonarnej jak i internetowej” – mówi w rozmowie z redakcją Evigo Rafał Bołoz, menadżer produktu Comarch Retail.

“Całość oferowana jest w modelu chmury. Oznacza to, że klient nie musi instalować całego oprogramowania na własnych serwerach. Nasza firma zajmuje się również obsługą i serwisem całego systemu. W zamian klient zobowiązany jest do uiszczania comiesięcznego abonamentu” – tłumaczy Rafał Bołoz.

Pełna obsługa online i offline

Działająca od 1991 roku firma GoDan zajmuje się sprzedażą dekoracji imprezowych. Posiada sklepy detaliczne pod marką Enjoy oraz prowadzi sprzedaż internetową.

“Dzięki wdrożeniu systemu Comarch Retail nasza firma może niezależnie obsługiwać wszystkie sklepy stacjonarne, a wysoka ergonomia pracy, którą zapewnia platforma sprawia, że praca z systemem jest szybka i intuicyjna” – mówi Janusz Kraszek, właściciel GoDan.

W Comarch Retail zastosowano strukturę trzypoziomową, dzięki której można zarządzać centralnie na wszystkich szczeblach sieci handlowej oraz równocześnie zarządzać procesami, które zachodzą w obrębie danego poziomu organizacyjnego sieci. Dzięki temu osoby decyzyjne w firmie mają z jednego miejsca pełną kontrolę nad funkcjonowaniem całej sieci, począwszy od Centrali, poprzez oddziały (sklepy, BackOffice), aż po stanowiska sprzedaży (POS, FrontOffice).

“Dzięki naszemu wdrożeniu dystrybutor może nie tylko kompleksowo zarządzać całą siecią sklepów, ale również działać w trybie online oraz offline (bez dostępu do internetu), sprzedawać poniżej stanów magazynowych czy dostosowywać wygląd systemu do specyfiki branży i przyzwyczajeń pracowników” – tłumaczy Rafał Bołoz.

Internetowa platforma sprzedażowa

Comarch Retail dzięki swojej wielofunkcyjności, wydajności oraz stabilności spełnia oczekiwania klientów z wielu branż.

“Poza dalszym rozwojem funkcjonalnym systemu, znacznie poprawiła się również wydajności i ergonomii pracy platformy. Stale koncentrujemy się również na rozwijaniu funkcjonalności w zakresie polityki cenowo-rabatowej oraz obsłudze wielu rodzajów promocji dostępnych w systemie w standardzie” – podkreśla Rafał Bołoz.

Dodatkowym bonusem dla wszystkich firm korzystających z oprogramowania Comarch ERP jest możliwość darmowego wystawienia swoich produktów na internetowej platformie sprzedażowej wszystko.pl

Comarch SA specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Firma wyróżnia się kompleksową ofertą dla sektorów telekomunikacji, usług finansowych, ubezpieczeniowych, dużych firm, administracji publicznej oraz małych i średnich przedsiębiorstw.