Nawigacja IPS
Nawigacja IPS

Nawigacja IPS – to oprogramowanie firmy Leonis Apps, które otwiera zupełnie nowe możliwości budowania relacji między sprzedawcą a klientem. Daje też konkretną wiedzę biznesową, z której czerpać mogą zarówno najemcy, jak i właściciele centrów handlowych

Aplikacja w centrach handlowych

Zainstalowanie i uruchomienie IPS w centrum handlowym pokazuje ich właścicielom, w jakich częściach budynku klienci przebywają chętnie, a których unikają. Takie informacje o zwyczajach klientów ułatwiają optymalizację przestrzeni galerii oraz lepszą wycenę stoisk i lokali. Mogą też być wskazówką, gdzie organizować określone imprezy, jak np. promocje, pokazy, eventy.

Najemcy zaś, korzystając z systemu IPS, niemalże na bieżąco – czy to po liczbie wchodzących osób, czy to po produktach, po które wchodzący sięgają – widzą, które ich poczynania i z jaką siłą wpływają na zachowania klientów. Dzięki wiedzy na temat lokalizacji klienta w sklepie, najemcy za pomocą IPS mogą przedstawić mu spersonalizowaną promocję czy ofertę, opierające się na badaniu zachowań i zwyczajów konsumenckich.

Komunikacja z klientami

Możliwości, jakie daje oprogramowanie Leonis Apps są niemal nieograniczone. Pozwala ono na komunikowanie się ze stałymi klientami, ułatwia też pozyskiwanie nowych. Bazując na nim, można tworzyć interaktywne mapy całych obiektów, na których widoczne są trasy przebywane przez poszczególnych klientów.

Niezbędnym uzupełnieniem instalowanego w budynkach systemu IPS jest aplikacja PointFinder na smartfony. Jest ona bezpłatna i skierowana do klientów centrów handlowych, którzy chcą korzystać z nawigacji IPS. Dzięki dynamicznej nawigacji i lokalizacji użytkownika na planie budynku, aplikacja ta umożliwia szybkie odnajdowanie poszukiwanych miejsc. Zbyteczne staje się więc studiowanie i zapamiętywanie tablic informacyjnych.

Są to tylko podstawowe funkcje, dostępne w systemie IPS i aplikacji PointFinder. Szczegóły będą Państwo mogli poznać podczas zimowej edycji Shopping Center Forum 2015, która odbędzie się 3 marca 2015 roku w Warszawie.

eu-pointfinder