Sphinx
Sphinx

Sphinx

Sieć restauracji Sphinx, należąca do Sfinks Polska, otworzyła swój najnowszy lokal w Kołobrzegu. Restauracja mieści się w tamtejszej galerii handlowej. To pierwszy lokal marki działający w tym nadmorskim mieście. Restauracja prowadzona jest w systemie partnerskim.

Nowa restauracja Sphinx mieszcząca się na najwyższym, czwartym piętrze galerii, zajmuje powierzchnię 200 mkw. i posiada 65 miejsc w sali konsumpcyjnej. Dzięki takiemu usytuowaniu z okien restauracji podziwiać można panoramę Kołobrzegu. Do dyspozycji gości jest również mogący pomieścić 90 osób taras letni o powierzchni 300 mkw. z widokiem na rynek miasta.

– Nasz nowy lokal znajduje się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji w samym centrum Kołobrzegu. Mam więc nadzieję, że restauracja Sphinx stanie się ulubionym miejscem spotkań nie tylko mieszkańców Kołobrzegu, ale też turystów i kuracjuszy, których w mieście nie brakuje przez cały rok – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Sphinx.

Obecnie Sfinks Polska zarządza 108 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 93 restauracji Sphinx (segment casual dining), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 5 restauracjami Wook (segment casual dining).

Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.