Salon Komputronik
Salon Komputronik

Komputronik, sieć sprzedaży nowoczesnych technologii i rozwiązań cyfrowych, już 27 lutego dołączy do najemców Galerii Kaskada w Szczecinie

Salon w Galerii Kaskada, zlokalizowany będzie na poziomie -1, będzie największym z czterech sklepów Komputronik w mieście. Na niemal 200 metrów kwadratowych powierzchni klienci znajdą bogaty wybór sprzętu IT, a także RTV i AGD.

Optymalizacja sieci sprzedaży

Otwarcie w Szczecinie wpisuje się w nową strategię marki. Spółka rozpoczęła proces modernizacji salonów sprzedaży, poprzez zwiększenie ich powierzchni wystawienniczej, dzięki czemu w jednym miejscu dostępna będzie nie tylko ekspozycja klasycznego IT, ale także nowych kategorii produktowych.

Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA: – Obecnie optymalizujemy sieć, czyli powiększamy sklepy tak żeby zmieścić nowy asortyment. Czasami przenosimy punkty do lepszych centrów handlowych, czy nawet zmieniamy lokalizację w ramach jednej galerii. Ponadto testujemy salony średniej wielkości od 200 do 300 mkw. Jednak obserwujemy rynek i niewykluczone, że w miastach średniej wielkości może uruchomimy punkt o powierzchni 600 mkw.

Komputronik na SCF 2015

Komputronik, dystrybutor sprzętu IT, jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należy również Komputronik Biznes sp. z o.o., Komputronik API sp. z o.o., Benchmark sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o. i niemiecka Komputronik GmbH.

Spółka posiada dwa sklepy Komputronik Megastore. Jeden o powierzchni 2 tys. mkw. w warszawskim Centrum Handlowym Jupiter, a drugi o powierzchni 1,4 tys. mkw. w Poznań Plaza. Ponadto w ramach sieci Komputronik działają salony franczyzowe, własne i agencyjne.

Przedstawiciele sieci Komputronik będą uczestnikami Shopping Center Forum 2015 Winter Edition.