inpost paczkomaty

InPost wprowadza nową funkcję zaawansowanego śledzenia trasy przesyłek, które trafiają do paczkomatów.

Paczkomaty InPost umożliwią klientom dokładną obserwację całej trasy przesyłki, z uwzględnieniem np.: postoju w sortowni głównej, przyjęcia w danym oddziale InPost czy ponownego „wyjścia zamówionego towaru” z oddziału. Osoby, które nadadzą lub odbiorą przesyłkę za pomocą terminala, będą otrzymywały również – w wiadomościach e-mail – linki do śledzenia rozszerzonych wersji statusów przesyłki.

Darmowe zwroty

Spośród partnerów logistycznych polskich sklepów internetowych Paczkomaty InPost cieszą się największą popularnością. Statystyki zaprezentowane w raporcie opublikowanym przez Idealo.pl pokazują, że wygodną dostawę do automatycznego terminala oferuje ponad połowa (58%) e-sklepów.

Rozbudowana opcja śledzenia przesyłek to kolejne usprawnienie, jakie w ostatnich miesiącach opracowała Grupa Integer.pl. W czwartym kwartale 2014 roku wszystkie terminale zostały wyposażone w czytniki kart płatniczych, a w ponad połowie z nich możliwe jest dokonywanie płatności zbliżeniowych. W tym samym czasie spółka postawiła również na rozwój usługi zwrotów – za pomocą samoobsługowych urządzeń możliwy jest zwrot towarów do większości e-sklepów bez opłat.

Najwięksi partnerzy

Dostawę za pomocą Paczkomatów InPost umożliwia obecnie blisko 6,5 tysiąca e-sklepów na świecie (m.in. Merlin, MediaMarkt, Saturn, Gandalf.com.pl, Answear.com) oraz 30 tysięcy sprzedawców oferujących swoje produkty na Allegro. Według badań Grupy Integer.pl, w sumie z Paczkomatów InPost skorzystało już ponad 20 milionów klientów, a 98% paczek jest gotowych do odbioru w ciągu 24 godzin od nadania. 98% użytkowników deklaruje chęć ponownego skorzystania z usługi, a 97% z nich poleca je znajomym.

Paczkomaty InPost działają już na pięciu kontynentach, między innymi w takich krajach jak: Wielka Brytania, Francja, Włochy, Polska, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Czechy, Słowacja, Kolumbia, Kanada, Australia, Arabia Saudyjska, Malezja. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – około 4000 Paczkomatów InPost. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

InPost należy do Grupy Integer.pl, zatrudniającej 10.000 osób. Grupa Integer.pl jest od 2007 roku notowana na GPW w Warszawie.