galeria metropolia pb gorski

Getin Noble Bank SA zabezpieczył finansowanie powstającej w Gdańsku Wrzeszczu Galerii Metropolia. Kwota zabezpieczenia wynosi  91 mln złotych. Kredyt został udzielony na 10 lat z 15 letnim okresem amortyzacji

Prace związane z budową wielofunkcyjnego kompleksu handlowo-usługowego Galeria Metropolia w Gdańsku Wrzeszczu przebiegają zgodnie z harmonogramem. Kompleks, którego otwarcie zaplanowano na pierwszą połowę 2016 roku, zaoferuje ponad 34 tys. mkw. powierzchni najmu. Dzięki swojemu bezpośredniemu położeniu przy dworcu kolejowym, będzie jednym z najlepiej skomunikowanych centrów handlowych na Pomorzu.

Metropolia przyciąga biznesowych partnerów

“Cieszymy się, że Getin Noble Bank SA jako kolejna już instytucja finansowa, obdarzyła nasz projekt inwestycyjny w Gdańsku Wrzeszczu zaufaniem (w grudniu 2014 zostało uruchomione finansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego o wartości 21 mln złotych na budowę sąsiadującego z Galerią Metropolia hotelu – przyp. red.). Zarówno budowa jak i komercjalizacja Galerii Metropolia postępuje, coraz więcej partnerów biznesowych dostrzegło niezwykły potencjał tej inwestycji i z optymizmem patrzymy w przyszłość”  – mówi Michał Rułka, reprezentujący inwestora Galerii Metropolia.

Galeria Metropolia powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie ważnego węzła komunikacyjnego łączącego Gdańsk z całym Pomorzem. Dodatkowo przedsięwzięcie zyskuje kosmopolityczny charakter, dzięki bezpośredniemu połączeniu z gdańskim lotniskiem. Oprócz doskonałego skomunikowania, bardzo ważna jest również lokalizacja galerii. Obiekt charakteryzuje się atrakcyjnym położeniem na mapie Trójmiasta. Wielomilionowe inwestycje w okoliczne obiekty (w tym osiedle Browar Gdański z ofertą 1000 mieszkań i bogatą ofertą usługową), infrastrukturę drogową, a także dogodne skomunikowanie z całym regionem, to gwarancja sukcesu planowanego przedsięwzięcia.

galeria metropolia pb gorski budowa
Budowa Galerii Metropolia

Długa lista najemców

“Współfinansujemy najlepsze projekty mieszkaniowe i komercyjne na terenie całego kraju. Jednym z takich projektów jest właśnie Galeria Metropolia. Dlatego cieszy nas fakt, że inwestor zaufał naszemu profesjonalizmowi i że projekt będzie powstawał przy naszym udziale” – dodaje Piotr Sztembartt, dyrektor Departamentu Projektów Inwestycyjnych, Getin Noble Bank SA.

W galerii na czterech poziomach przewidziano łącznie ok. 150 lokali i stoisk handlowych oraz powierzchnie biurowe liczące 6500 mkw.

“Nowe umowy podpisane na kolejne powierzchnie w Galerii Metropolia potwierdzają olbrzymi potencjał projektu. Proces komercjalizacji Galerii Metropolia postępuje zgodnie z harmonogramem i obecnie wynosi 60 proc. Wśród głównych najemców znajdują się m.in. delikatesy Alma, 7-salowe kino Helios, drogeria Rossmann czy też debiutujące na rynku trójmiejskim marki takie jak Kiabi, Piazza di Moda czy Tom and Paul’s” – twierdzi Lucyna Śliż, zastępca dyrektora w zespole wynajmu powierzchni handlowych DTZ.

“W wyżej wymienionych sklepach, na prawie sześciu tysiącach metrów kwadratowych, zaoferujemy klientom bardzo szeroki asortyment modowy w tym nowe marki, które będą miały swoją premierę na rynku trójmiejskim” – dodaje Lucyna Śliż.

Nowa infrastruktura transportowa

Elementem uzupełniającym budowę centrum handlowego jest poprawa i zmiana układu drogowego w sąsiedztwie galerii. Miasto rozpoczęło już prace przy modernizacji i przebudowie ulic Kilińskiego i Nad Stawem. Trwają również intensywne prace przy budowie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, której peron sąsiaduje z Galerią Metropolia i zapewni jej doskonałe połączenie z lotniskiem (15 min.  drogi) oraz z regionem Kaszub. Dodatkowo we współpracy z SKM powstanie nowa platforma peronu, dzięki której podróżni wysiądą na wprost drzwi galerii. Będzie to jedyne miejsce na trasie trójmiejskiej SKM, gdzie drzwi wagonów będą otwierały się na dwie strony.

Galeria Metropolia to inwestycja Przedsiębiorstwa Budowlanego Górski, która rozpoczęła się w III kwartale 2013 roku. Zakończenie budowy konstrukcji budynku, przewidziane jest na I kwartał 2015, natomiast otwarcie planowane jest na I kwartał 2016 roku. Agentem komercjalizującym Galerię Metropolia jest firma DTZ.