panosonic rozwiazania ecommerce

Japoński koncern Panasonic zaprezentował swoje najnowsze rozwiązania dla branży handlowej. Odpowiadają one na potrzeby współczesnych sprzedawców funkcjonujących w kanale omnichannel.

Wśród nowości, które zadebiutowały na odbywających się w Niemczech targach technologicznych EuroCIS 2015, są m.in. systemy POS i tablety. Wszystkie dostosowane do sprzedaży wielokanałowej.

“Nasze nowe urządzenia mają pomóc w sprawnym przeprowadzeniu konsumentów przez pełen proces zakupowy, niezależnie czy kupują w sklepie stacjonarnym, w internecie, czy za pośrednictwem urządzeń mobilnych” – przyznaje  Francesco Castro, European Manager Retail w koncernie Panasonic.

Tablet z funkcją terminala płatnicznego

Jedną z nowości pokazanych przez Panasonic jest tablet Toughpad FZ-R1. To urządzenie z tzw. serii rugged, czyli odpornych na różnego rodzaju uszkodzenia i przeznaczonych do pracy w ciężkich warunkach. Po raz pierwszy urządzenie zostało wyposażone w system operacyjny Windows 8.1. Posiada zintegrowany panel numeryczny, moduł NFC, a dzięki wbudowanemu czytnikowi EMV, zapewnia obsługą wszelkiego rodzaju płatności, również kartami.

https://www.youtube.com/watch?v=3WEG_7sNJc0

Tablet wyposażony jest także w aparat 5 Mpix, czytnik kodów kreskowych, Bluetooth 4.0, WiFi,3.5 mm jack audio oraz, opcjonalnie, łączność 4G i GPS.

Urządzenia peryferyjne

Innym urządzeniem przeznaczonym dla sprzedawców wielokanałowych jest terminal modułowy JS-970 All In One wyposażony w procesor Intel Core i5. Dzięki wszechstronnej i modułowej konstrukcji, urządzenie może w łatwy sposób zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb odbiorcy.

Przejrzyste wyświetlanie treści gwarantuje 15-calowy dotykowy ekran rezystancyjny o rozdzielczości XGA (1024×768). Opcjonalnie można go zastąpić 17-calowym wyświetlaczem rezystancyjnym lub 15-calowym ekranem pojemnościowym, obydwa o rozdzielczości SXGA (1280×1024). Można je nachylać pod kątem od 20 do 90 stopni w stosunku do ich podstawy, a także obracać w lewo i w prawo do 15 stopni.

panasonic pos JS-970

Pozostałe rozwiązania opcjonalne uwzględniają czytnik kart magnetycznych (ścieżka 1, 2, 3 ISO), zabezpieczony czytnik kart magnetycznych zgodny z szyfrowaniem T-DES oraz AES, optyczny skaner linii papilarnych, a także kombinacja zabezpieczonej karty magnetycznej i czytnika linii papilarnych.

W standardowym wyposażeniu terminalu Panasonic JS-970 znajdują się interfejsy COM oraz USB, dające możliwość połączenia z urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak np. dodatkowe ekrany dla klientów w przypadku restauracji szybkiej obsługi dla zmotoryzowanych, terminale płatnicze Chip & PIN, czy też drukarki.

“Wzmocnione urządzenia POS oraz szeroki wybór tabletów świetnie rozwiązują problemy związane z operacjami gotówkowymi, przyjmowaniem i składaniem zamówień, uzupełnianiem zapasów i wieloma innymi czynnościami. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w restauracjach, barach szybkiej obsługi, sklepach oraz supermarketach” – komentuje Francesco Castro.

Pierwotnie tekst ukazał się w portalu Evigo.pl