Projekt rewitalizacji dawnej fabryki Norblina
Projekt rewitalizacji dawnej fabryki Norblina

Od 28 lutego na terenie BioBazaru w dawnych zakładach Norblina działać będzie showroom Bits & Pieces z ofertą odrestaurowanych mebli. Bits & Pieces stanowi zapowiedź dziesiątek showroomów i concept stores, które działać będą na Żelaznej 51/53 po ukończeniu realizacji projektu rewitalizacji dawnej fabryki Norblina.

Nowy koncept

Showroom Bits & Pieces to efekt współpracy dwóch projektantek wnętrz tworzących własne linie mebli – Magdaleny Jarkowiec z Mano Kede oraz Moniki Adamczyk-Rokickiej z Tailormade. Do współpracy zaprosiły takie marki jak Gdel, Lubovka, Mia Home i Tendom. W showroomie oprócz mebli i innchy przedmiotów będzie również możliwość zamówienia mebla według własnego pomysłu.

Bits & Pieces działał będzie na terenie dawnych zakładów Norblina, po prawej stronie od głównej bramy od ul. Żelaznej.

Showroom to zapowiedź unikalnego miejsca jakie powstanie na terenie dawnych zakładów Norblina w 2018 roku. Opracowany przez inwestora program jego komercjalizacji zakłada stworzenie postindustrialnej przestrzeni funkcjonującej 24h na dobę, zintegrowanej z przestrzenią miejską, z unikalnymi konceptami handlowymi takimi jak concept stores znanych marek czy też właśnie showroomami. Kluczową częścią projektu będzie otwarta przestrzeń publiczna, czyli tzw. uliczka Norblina pełna kawiarenek, sklepów i galerii sztuki z 10 zabytkowymi budynkami, które będą również przestrzenią ekspozycji 44 kompleksów maszyn wpisanych do rejestru zabytków. Maszyny stanowią pamiątkę po czasach świetności fabryki, która od XIX produkowała znaną na całym świecie platerowaną zastawę stołową i przedmioty codziennego użytku. Wnętrza „nowego Norblina” będą jednocześnie przestrzenią ekspozycji kolekcji kilkuset platerów, które inwestor projektu zakupił od prywatnego kolekcjonera.

Showroom Bits & Pieces
Showroom Bits & Pieces

Rewitalizacja Norblina

– Rewitalizacja dawnej fabryki Norblina będzie absolutnym unikatem w skali kraju – komentuje Kinga Nowakowska, dyrektor projektu. Już za kilka lat na Woli powstanie miejsce łączące w sobie tradycję miejsca z nowoczesnymi formami. Jedna z zabytkowych hal dawnych zakładów stanie się halą targową, jedyną taką w mieście, w której w zupełnie nowej formie działać będzie znany warszawiakom BioBazar. Inspirację dla nas stanowiły miejsca takie jak Mercat de Sant Josep de la Boqueria w Barcelonie czy Mercado de San Miguel w Madrycie – uzupełnia.

Na terenie dawnej fabryki Norblina powstanie ponad 64 tys. mkw. powierzchni biurowo-usługowo-handlowo-kulturalnej na poziomach od -1 do +8. Parking znajdzie się na czterech kondygnacjach podziemnych.

Inwestor

Inwestorem projektu jest Grupa Capital Park – deweloper działający na rynku nieruchomości w Polsce od ponad dziesięciu lat, specjalizującym się w wyszukiwaniu i wykorzystywaniu okazji rynkowych (ang. opportunistic investor). Głównym przedmiotem działalności Grupy jest nabywanie nieruchomości ze znacznym potencjałem budowy wartości, np. poprzez zmianę warunków zagospodarowania przestrzennego lub uzyskanie pozwolenia na budowę, budowę nowych lub przebudowę istniejących obiektów, lub poprawę zarządzania istniejącymi budynkami.

Projekt rewitalizacji dawnej fabryki Norblina
Projekt rewitalizacji dawnej fabryki Norblina

Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku Grupa przeprowadziła ok. 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 76 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. mkw., zlokalizowanych w 39 miastach. Spośród tych projektów 39 nieruchomości handlowych typu high-street znajduje się w strukturze utworzonego, innowacyjnego na polskim rynku Real Estate Income Assets FIZ AN, którym Grupa aktywnie zarządza i w którym posiada 15-proc. udział.