humanic retailing

Leder & Schuh szuka nowych lokalizacji podczas Shopping Center Forum. Za ekspansję na rynku polskim odpowiedzialni są przedstawiciele firmy Nicolas Fernandez de Retana i Marcia Tepesch, goście Forum.

Silna pozycja polskiego rynku coraz częściej przyciąga inwestorów z zagranicy. Kolejnym uczestnikiem Shopping Center Forum 2015 w Warszawie będzie austriacka firma Leder & Schuh Group,  jeden z największych europejskich dystrybutorów obuwia. Dzięki uczestnictwu w Forum, firma liczy na pozyskanie nowych, atrakcyjnych lokalizacji dla swoich sklepów.

Leder & Schuh zatrudnia ponad 4300 pracowników w ponad 370 lokalizacjach, generując obroty w wysokości ponad 540 milionów euro. Pomimo rosnącej rywalizacji, obuwniczy gigant zdołał zachować silną pozycję leadera w Austrii, gdzie kontroluje ok. 30% rynku. Zajmuje też drugą pozycję na Węgrzech i w Słowenii oraz trzecią w Czechach. Zyskuje również coraz silniejsze udziały na rynku w Niemczech i na Słowacji.

Sieci sklepowe należące do portfolio grupy to: Corti, Dominici, Humanic, Jello, Shoe4you i Stiefelkönig.

Ekspansja na rynku polskim

Ze względu na dobre wyniki sprzedaży i pozytywny feedback konsumentów, Grupa rozpoczęła także ekspansję na inne rynki europejskie.

Firma zaistniała na rynkach Rumunii i Szwajcarii otwierając tam pierwsze sklepy Humanic wiosną 2008 roku. W roku 2009 sieć sklepów Humanic i Jello uruchomiono w Chorwacji, a w 2010 roku w Bułgarii. Ponadto, e-sklep www.humanic.net zapoczątkował działalność online w Austrii i Niemczech. W 2011 Leder & Schuh zakupiła austriacką firmę obuwniczą Stiefelkönig.

Firma z siedzibą w Grazu zakończyła niedawno restrukturyzację na rynku polskim. Humanic posiada już swoje sklepy w Warszawie (CH Riviera), a także w Krakowie, Szczecinie i Opolu. Sklepy sieci Humanic oferują bogaty wybór obuwia a w asortymencie znajdują się również akcesoria uzupełniające, np. paski, torby, okulary przeciwsłoneczne. Teraz firma jest gotowa do kolejnych inwestycji w naszym kraju.

Tradycja i nowoczesność

Leder & Schuh zawdzięcza swój sukces w przemyśle obuwniczym zarówno ponad stuletniej tradycji w produkcji obuwia jak i bogatemu doświadczeniu w handlu detalicznym.

Łącząc nowoczesność z wieloletnim doświadczeniem ugruntowuje swoją pozycję na rynku,  dbając o najwyższą jakość produkcji oraz pozytywne relacje z najlepszymi międzynarodowymi producentami.