Gemini Park Tychy
Gemini Park Tychy

Podczas zimowej edycji Shopping Center Forum 2015, krakowska spółka Gemini Holding będzie promowała swoją trzecią inwestycję – centrum handlowe Gemini Park w Tychach.

Po oficjalnej inauguracji projektu na jesiennej edycji targów Shopping Center Forum 2014, spółka Gemini Holding będzie kontynuować promocję swojego najnowszego projektu.
Nowa inwestycja jest w fazie intensywnej komercjalizacji oraz przygotowań do rozpoczęcia budowy. Shopping Center Forum jest okazją do spotkania z przedstawicielami sieci handlowych oraz nawiązania nowych relacji biznesowych.

Inwestor przygotowany do budowy

– Trwają intensywne przygotowania do rozpoczęcia realizacji naszej najnowszej inwestycji, rozpoczęliśmy również komercjalizację obiektu, w której wspiera nas międzynarodowa agencja doradcza CBRE. SCF to czas intensywnej pracy, spotkań i rozmów biznesowych, zarówno z przedstawicielami sieci handlowych, jak i innymi deweloperami oraz inwestorami. Wynosimy z nich wiele cennej wiedzy, która pomaga nam modelować nasze działania tak, by były one zgodne z oczekiwaniami rynku – mówi redakcji Retailnet Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding.

– Z racji intensywnych działań komercjalizacyjnych naszego najnowszego projektu, szczególny nacisk położymy na rozmowy z przedstawicielami sieci handlowych. Mamy nadzieję, że zaowocują one podpisaniem pierwszych umów najmu dla Gemini Park Tychy – dodaje Anna Malcharek.

Nowe Centrum Handlowe Gemini Park będzie zlokalizowane w jednym z większych miast aglomeracji śląskiej, w odległości ok. 3,5 km od ścisłego centrum Tychów, a także w sąsiedztwie takich miast jak Gliwice, Katowice, Dąbrowa Górnicza czy Mysłowice. Obiekt liczący ok. 36 tys. mkw. GLA położony będzie przy ul. Beskidzkiej – jednej z kluczowych arterii komunikacyjnych miasta, będącej zarazem odcinkiem drogi krajowej nr 1, łączącej Tychy m.in. z Gdańskiem, Toruniem, Łodzią czy Cieszynem.

Dodatkowo, otoczenie kilkunastu dużych osiedli mieszkaniowych, a także bliskość popularnej autostrady A4 oraz licznych tras ekspresowych i dróg szybkiego ruchu spowoduje, że Gemini Park Tychy stanie się popularną destynacją zakupową nie tylko dla mieszkańców miasta, ale i całego regionu.

Tychy miastem z potencjałem

– Tychy to doskonałe miejsce do budowy tego typu obiektu. To miasto z niską stopą bezrobocia, o wysokim potencjale nabywczym oraz o stosunkowo niewysokim nasyceniu nowoczesną powierzchnią handlową. Mamy nadzieję, że udział w targach SCF istotnie przyczyni się do zintensyfikowania działań nad tą inwestycją – podsumowuje Anna Malcharek.

W bezpośrednim zasięgu obiektu (do 10 min. pieszo) znajdzie się ponad 70 tys. osób, a do 40 min. jazdy samochodem – ponad 2,3 mln potencjalnych klientów. Rozpoczęcie budowy Centrum Handlowego Gemini Park Tychy planowane jest latem bieżącego roku, zaś otwarcie obiektu – na przełomie 2016 i 2017 roku.

Podczas zimowej edycji Shopping Center 2015 Gemini Holding zaprezentuje także swoje dwa już działające obiekty: otwarte w 2009 r. Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała oraz istniejące od 2010 r. Centrum Handlowe Gemini Park Tarnów. Wszystkie projekty Gemini Holding będzie można znaleźć na stoisku nr 1.8.

Gemini Holding to krakowska firma, która od dwudziestu lat działa na polskim rynku deweloperskim. Historia firmy rozpoczęła się w 1993 roku od współpracy z British Petroleum. W kolejnych latach współpracowała przy realizacji obiektów dla sieci: Géant, Carrefour, Tesco, Lidl na terenie całej Polski. Przełomowym krokiem w rozwoju firmy było rozpoczęcie budowy nowoczesnych centrów handlowych przez spółki należące do Gemini Holding. W portfolio znajdują się dwa takie obiekty: Gemini Park Bielsko-Biała otwarty w maju 2009 r. i Gemini Park Tarnów otwarty w sierpniu 2010 r. W planach firmy są także kolejne inwestycje: Centrum Handlowe Gemini Park Tychy, pasaż handlowy w Zakopanem, projekty w innych miastach na Śląsku oraz w Krakowie.

GREM Gemini Real Estate Management to spółka należąca do Gemini Holding, zajmująca się zarządzaniem centrami handlowymi i obiektami komercyjnymi. Obecnie firma zarządza dwoma centrami handlowymi: Gemini Park Bielsko-Biała oraz Gemini Park Tarnów, o łącznej powierzchni wynoszącej blisko 130 tys. mkw. Spółka zajmuje się również działalnością doradczą w zakresie rynku nieruchomości oraz wynajmem powierzchni komercyjnych.