Galeria Sudecka
Galeria Sudecka

Rozbudowa CHR Galaxy, II etap Outlet Park Szczecin, finał realizacji Galerii Sudeckiej, nowy projekt w Katowicach i centrum Mundo w Budapeszcie – to inwestycje, które na Shopping Center Forum 2015 zaprezentuje spółka Echo Investment.

– SCF to najważniejsze spotkanie najemców i deweloperów w tej części Europy. Echo tradycyjnie już jest obecne ze swoją ofertą – mówi redakcji Retailnet.pl Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych w Echo Investment.

Projekty spółki

Galaxy to najpopularniejsze centrum handlowo-rozrywkowe w Szczecinie, które na rynku działa od blisko 10 lat. Rozbudowa zakłada powiększenie oferty Galaxy o część modową. Nowa część szczecińskiego Galaxy zabudowana zostanie wokół rozległego, wewnętrznego placu, na którym znajdzie się scena do organizowania różnego rodzaju imprez i wydarzeń. Uwagę zwracają wysokie – dwukondygnacyjne witryny, idealne dla najemców z branży odzieżowej.

Nowa część Galaxy to nowoczesna aleja handlowa z placem, która funkcjonować będzie nie tylko jako miejsce zakupów, ale i miejsce spotkań mieszkańców Szczecina i regionu. Wartość projektu to 100 mln zł. W ramach inwestycji zostanie przeprowadzona wymiana całej elewacji dotychczasowego obiektu. Powierzchnia handlowa nowej części to blisko 17 tys. mkw.

Outlet Park Szczecin
Outlet Park Szczecin

Spółka rozpoczęła już prace związane z realizacją II etap Outlet Park Szczecin, który dzięki wyjątkowej lokalizacji ofercie uzupełnionej przez rozrywkę (Helios) i handel regularny (Piotr i Paweł, Empik, Smyk MegaStore), cieszy się bardzo dużą popularnością. Inwestycja zostanie zakończona w IV kwartale br. Po zakończeniu realizacji II etapu. Outlet Park Szczecin będzie dysponował łącznie 21,3 tys. mkw. powierzchni handlowej. Klienci będą mieli do dyspozycji 100 sklepów i 900 miejsc parkingowych. Deweloper ma również już plany realizacji III etapu inwestycji.

– Od początku planowaliśmy realizować ten projekt w trzech fazach. Oprócz 20 nowych sklepów, planujemy również uzupełnienie oferty o klub fitness i centrum medyczne. Całość, po zakończeniu rozbudowy, będzie miała blisko 28 tys. mkw. GLA i będzie jednym z największych obiektów outletowych w Polsce – podkreśla Marcin Materny.

Na targach Echo zaprezentuje również ofertę Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze, której otwarcie zaplanowano na wiosnę br. Proces komercjalizacji obiektu znajduje się na finiszu – obecnie wynajęte jest ponad 98 proc. powierzchni handlowej. Deweloper gwarantuje 100% wynajem obiektu na dzień otwarcia. W ostatnim czasie spółka Echo Investment podpisała umowy m.in. z siecią C&A (1 200 mkw.), a także Badura, Pawo, Simple, Vistula. Większość najemców, w tym sieć Helios, już przejęła powierzchnie i adaptuje swoje lokale.

Na stoisku Echo Investment będzie można też poznać plany nowej inwestycji w Katowicach – centrum handlowo-rozrywkowe planowane przy zbiegu ul. Kolejowej i Kościuszki. Nie zabraknie również informacji o centrum Mundo w Budapeszcie, które niedawno zyskało nową stronę internetową.

Spółka Echo Investment zaprasza na stoisko nr 1.2, gdzie do dyspozycji gości będą leasing managerowie z Działu Centrów Handlowych. Dla odwiedzających stoisko Echo na Shopping Center Forum, czekać będą interesujące upominki.