Salon TKMaxx w Galerii Katowickiej
Salon TKMaxx w Galerii Katowickiej

W Galerii Katowickiej otwarty został pierwszy w tym mieście sklep TK Maxx. Największy w regionie sklep oferuje szeroki wybór ubrań damskich, męskich, dziecięcych oraz butów, akcesoriów i dodatków dla domu.

Nowo otwarty TK Maxx mieści się na poziomie -1 Galerii Katowickiej i jest jednym z największych sklepów (ponad 2 tys. mkw. powierzchni) w obiekcie. Popularna światowa marka dołączyła do grona 250 najemców obiektu, który obecnie wynajęty jest w 95 proc.

27. sklep TK Maxx w Polsce

TK Maxx w Galerii Katowickiej jest 27. sklepem tej marki w Polsce. Firma wchodzi w skład amerykańskiego koncernu TJX Companies, Inc.

Koncepcja firmy TK Maxx opiera się na unikatowym modelu off-price, który polega na sprzedaży produktów znanych marek i projektantów po okazyjnych cenach. W odróżnieniu od innych sklepów, które zaopatrują się w dostawy kilka razy do roku, TK Maxx uzupełnia asortyment aż kilka razy w tygodniu. Dzieje się to za sprawą kupców, którzy codziennie dokonują zakupu najwyższej jakości produktów z aktualnych kolekcji projektantów na całym świecie.

Galeria Katowicka mieści się w ścisłym centrum Katowic i jest unikalnym kompleksem komunikacyjno-komercyjnym. Powierzchnia handlowa obiektu wynosi 53 tys. mkw., na której znajduje się ponad 250 lokali i punktów handlowych. Do dyspozycji klientów został oddany dwupoziomowy podziemny parking dla 1, 2 tys. samochodów. Galeria Katowicka jest połączona bezpośrednio z dworcem kolejowym i podziemnym terminalem autobusowym komunikacji miejskiej. Posiada także 10 salowe Multikino z salą Xtreme – najnowocześniejszą w Polsce, wyposażoną w system dźwiękowy Dolby Atmos.

Neinver, Meyer Bergman i PKP SA

Inwestorami projektu są Neinver Polska, PKP SA i Meyer Bergman. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za najem powierzchni handlowej Galerii Katowickiej jest Cushman & Wakefield.

Budowa Galerii Katowickiej – będącej wielofunkcyjnym kompleksem komunikacyjno-handlowo-biznesowym – rozpoczęła się w grudniu 2010 r. Pierwszym etapem inwestycji był katowicki dworzec kolejowy oddany do użytku w październiku 2012 r. W lutym 2013 oddano do użytku kolejny etap, którym był podziemny, przelotowy terminal autobusowy. Galeria Katowicka została otwarta 18 września 2013 r.