Wizualizacja Galerii Glogovia
Wizualizacja Galerii Glogovia

Grupa Saller jest w trakcie realizacji swojego flagowego projektu Galerii Glogovia w Głogowie.

Ten jednopoziomowy obiekt usługowo-handlowy z dwupoziomową częścią rozrywkowo-rekreacyjną (food-court, kino, fitness) będzie miał łączną powierzchnię ponad 27 tys. mkw. GLA. Obiekt zostanie zaprezentowany podsczas Shopping Center Forum 2015 Winter Edition przy stoisku 1.6

Na parterze obiektu zlokalizowanych będzie prawie 70 lokali usługowo-handlowych, wielu znanych polskich i zagranicznych sieci, nieobecnych do tej pory na rynku lokalnym.

Ze względu na wielkość Głogowa oraz brak szerokiej, nowoczesnej oferty handlowej, projekt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony wielu najemców.

Zróżnicowana oferta handlowo-rozrywkowa

– W naszym projekcie chcą zagościć bardzo znane marki modowe, dla których do tej pory Głogowianie jeździli do Zielonej Góry lub Lubina. Poza tym parter obiektu będzie mieścił powierzchnię dla supermarketu spożywczego, którego operatorem będzie znana i operująca na terenie całego kraju polska sieć Piotr i Paweł – mówi dla Retailnet Jacek Zagrabski, pełnomocnik zarządu w Saller Group.

W części dwupoziomowej piętro obiektu zajmie kino sieci Cinema 3D, które w między czasie powiększone zostało o 5. salę, klub fitness oraz rozbudowany food-court z bogatą ofertą.

Dla zmotoryzowanych klientów dostępny będzie dogodny naziemny parking na ponad 800 samochodów. Ponadto dojazd do obiektu będzie możliwy środkami komunikacji miejskiej.

– Pamiętamy również o pieszych klientach naszej galerii, w pierwszym rzędzie z Osiedla Kopernik. Dla nich wybudowane będą bezpieczne ciągi komunikacyjne, łączące galerię z osiedlem – dodaje Jacek Zagrabski.

Otwarcie w marcu 2016

Prace budowlane rozpoczęły się jesienią 2014. 26 stycznia 2015 rozpoczął się montaż słupów pod konstrukcję dachu galerii. 16 lutego zaczął się montaż dźwigarów. Stan surowy obiektu będzie gotowy do połowy bieżącego roku. Uroczyste otwarcie obiektu zaplanowano na 10 marca 2016.

– Istotną zmianą w naszym projekcie jest fakt rozszerzenia inwestycji o dodatkowy teren, nabyty przez nas na jesieni 2014, ulokowany pomiędzy terenem naszej realizowanej galerii a istniejącym hipermarketem Tesco. Na tej działce o powierzchni 3 ha zrealizujemy dodatkowy Park Handlowy o powierzchni ponad 14 tys. mkw. z parkingiem na ponad 300 samochodów, który zapełni tym samym wolną przestrzeń pomiędzy dwoma obiektami. Dzięki temu powstanie jeden duży kompleks handlowy o powierzchni ponad 55 tys. mkw., z jednym spójnym parkingiem na ponad 2 tys. samochodów. Będzie to największa oferta handlowa w tej części Polski Zachodniej – wyjaśnia pełnomocnik zarządu w Saller Group.

Budowa Galerii Glogovia
Budowa Galerii Glogovia

Park Handlowy w Brzegu

Rozbudowa istniejącego centrum handlowego Grupy Saller sprawi, iż w mieście pojawi się obiekt, który da klientom koncept, gdzie w jednym miejscu będzie można kupić produkty wszystkich liczących się w Polsce marek.

Istniejąca od listopada 2013 roku, jednopoziomowa mini – galeria handlowa w Brzegu (najemcy: Rossmann, Martes Sport, Redress, Media Expert, Bricomag, KiK), zlokalizowana przy ul. Władysława Łokietka 24B o powierzchni najmu 3,1 tys. mkw., zostanie w ciągu trzech następnych lat rozbudowana do 11,5 tys. mkw. powierzchni najmu.

Istniejący budynek przylega do parkingu Kaufland, zamykając z jednej strony cały teren, przez co oba obiekty tworzą zintegrowany kompleks handlowy. Rozbudowany obiekt będzie miał charakter Parku Handlowego z 25 – 30 lokalami handlowymi, ok. 260 miejscami parkingowymi. Klienci będą mieli wybór wśród ofert sklepów o profilu odzieżowym, drogeryjnym, RTV, sportowym, obuwniczym.

Park Handlowy w Żorach

Obiekt położony jest w południowej części miasta, na Osiedlu Władysława Sikorskiego – największym osiedlu w Żorach, w bezpośrednim sąsiedztwie marketu budowlanego Castorama.
Istniejący park handlowy składa się dwóch jednokondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni najmu 3,750 Mkw., w których znajduje się 7 lokali. Po rozbudowie powierzchnia najmu wzrośnie do ok. 8,5 tys. mkw. GLA z indywidualnymi wejściami do lokali oraz przeszklonymi fasadami. Układ nowych pomieszczeń może zostać zaaranżowany według potrzeb najemców.

Do dyspozycji klientów znajduje się parking na 243 miejsca (po rozbudowie obiektu 290 miejsc).
Park Handlowy Żory to pierwszy obiekt Grupy Saller spośród dawnych supermarketów Rewe, który został poddany rewitalizacji zarówno pod względem wizualnym (nowe oświetlenie, szerokie okna wystawowe, kolorystyka i materiały dopasowane do otoczenia), jak i technicznym (ekologiczne i energooszczędne rozwiązania).

Park Handlowy w Gryfinie

Projektowany park handlowy położony jest na działce o powierzchni 1 ha przy ul. Łużyckiej 76 obok istniejącego supermarketu Lidl. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się centrum wodne Laguna wraz z kompleksem obiektów sportowych – jedyny aquapark w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego.

Obiekt składał się będzie z trzech jednokondygnacyjnych budynków o GLA ok. 3 tys. mkw. w nowoczesnej architekturze z indywidualnymi wejściami do lokali oraz przeszklonymi fasadami. Układ nowych pomieszczeń może zostać zaaranżowany według potrzeb najemców. Do dyspozycji klientów planowany jest parking na 120 miejsc.