Galeria Malta
Galeria Malta

Prawie 6% wzrostu odwiedzalności i niemal 10% wzrostu sprzedaży odnotowała poznańska Galeria Malta na początku tego roku.

Rekordy w Galerii Malta

To najlepszy wynik zanotowany w styczniu w czasie sześcioletniej historii centrum. Pozycja galerii, mimo dynamicznego rozwoju rynku powierzchni handlowych w Poznaniu, jest silna. Należące do Grupy Neinver centrum powtórzyło bardzo dobre wyniki z zeszłego roku, utrzymując wysoki poziom obrotów i odwiedzin klientów.

– Na styczniowy sukces złożyło się kilka czynników. Przeprowadziliśmy udaną kampanię wyprzedażową, zorganizowaliśmy widowiskowy finał WOŚP z udziałem znanych sportowców i przedstawicieli samorządów, a na koniec zaprosiliśmy na popularny Weekend Eko, gromadzący wyznawców idei „slow food” – wyjaśnia redakcji Retailnet.pl Tomasz Wojsz, dyrektor Galerii Malta.

Nowe marki

W 2014 roku centrum odwiedziło ponad 7,4 miliona klientów, co daje średni wynik
na poziomie 620 tys. osób miesięcznie. Niewątpliwie wpływ na tak duże powodzenie Galerii Malta wśród mieszkańców Poznania miało pozyskanie nowych, atrakcyjnych najemców. W ostatnich miesiącach do portfolio centrum dołączył największy w Polsce dwupoziomowy Reserved, lider branży kobiecej Monnari, popularna cukiernia Sowa, czy nagradzane prestiżowymi nagrodami Ziaja, Badura i Rossmann.

Wśród nowych marek, które w ostatnim czasie wzbogaciły ofertę Galerii Malta, są również debiutanci: skandynawski Tiger, proponujący szeroki wybór oryginalnych produktów dekoracyjnych oraz English Home z artykułami wyposażenia wnętrz w stylu angielskim.

– Nasi klienci czują się komfortowo w Galerii Malta. Doceniają przyjazną atmosferę, sprawne zarządzanie obiektem i bogatą ofertę najpopularniejszych marek wśród mieszkańców Poznania i okolic. To pozwala nam osiągać tak dobre wyniki odwiedzalności i sprzedaży – podsumowuje Tomasz Wojsz.

Galeria Malta to jedno z największych centrów handlowo-rozrywkowych w zachodniej Polsce, którym zarządza firma Neinver. Trzykondygnacyjny kompleks o całkowitej powierzchni 162 tys. mkw. oferuje 160 sklepów oraz punkty usługowe, wielosalowe kino Multikino, liczne kawiarnie i restauracje. Galeria mieści się przy ul. Maltańskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego i rekreacyjnych terenów poznańskiej Malty.