Pierwsza na Śląsku biblioteka w centrum handlowym powstanie w gliwickim CH Forum. Otwarcie placówki planowane jest jeszcze wiosną tego roku.

Strefa rozrywki

Biblioteka zajmie przestrzeń około 160 mkw. w przeszklonej antresoli, z efektownym widokiem na okolicę. Wkrótce rozpoczną się tu prace adaptacyjne. Jak podkreśla Bogna Dobrakowska, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, będzie to miejsce unikatowe w całym regionie.

– Nie urządzamy tylko zwykłej biblioteki, lecz również miejsce relaksu z dostępem do nowych technologii. Idealne dla dzieci i dorosłych, a także osób z niepełnosprawnością. Z wygodnymi kanapami, strefą z grami planszowymi, w tym wspomagającymi terapię logopedyczną, oraz konsolą do gier. W punkcie będzie można wypożyczyć książki, także przeznaczone dla niewidzących i niedowidzących czy skorzystać z e-booków, baz danych, filmów DVD, a nawet wracających do łask płyt gramofonowych. Planujemy też zaprezentować naszą niepowtarzalną kolekcję ekslibrisów – mówi Bogna Dobrakowska.

Ale korzyści będą obopólne. – Bardzo wysoko oceniamy potencjał, jaki płynie z tej współpracy.
Liczymy, że nowatorskie rozwiązanie spotka się z entuzjazmem gliwiczan. Dla Biblioteki to sposób na propagowanie kultury w licznie uczęszczanym miejscu, a dla nas okazja do przyciągnięcia nowej grupy klientów i wzbogacenie oferty – chwali pomysł Grzegorz Filipczyk, dyrektor zarządzający CH Forum, z ramienia JLL.

Z oferty biblioteki w Gliwicach regularnie korzysta ponad 40 tys. osób. Rocznie odwied¬¬zają oni jej placówki 434 tys. razy i wypożyczają ponad 1 mln zbiorów! Organizatorem Biblioteki jest Miasto Gliwice.

CH Forum w Gliwicach

Forum to centrum handlowo-rozrywkowe położone w ścisłym centrum Gliwic. 43 tys. mkw. powierzchni handlowej i 140. najemców czyni z niego jedno z największych na Górnym Śląsku i w Zagłębiu. Świetna lokalizacja, doskonałe połączenie z siecią drogową i transportem publicznym oraz rzesza lojalnych klientów to główne czynniki sukcesu CH Forum.

70 proc. najemców Forum to marki modowe i z sektora „zdrowie i uroda”, w tym tak znane
firmy jak: Zara, Bershka, Centro, Cubus, Douglas, H&M, KappAhl, Pull&Bear, Reserved, Rossmann, Sephora, Stradivarius, SuperPharm. Inne branże także reprezentowane są przez wiodące marki: Home&You, RTV Euro AGD,. Część rozrywkowa Forum to m.in. 13-ekranowe kino Cinema City oraz klub sieci Jatomi Fitness. Strefa restauracyjna „Pod chmurami” o oryginalnej architekturze i stylistyce to przyjemne miejsce spotkań mieszkańców Gliwic, dodatkowo stanowiące o atrakcyjności rynkowej centrum handlowego.

Właścicielem Forum w Gliwicach jest Deka Immobilien GmbH. Zarządcą centrum handlowo-rozrywkowego Forum Gliwice jest międzynarodowa firma doradcza JLL (d. Jones Lang LaSalle).