Mariusz Rutowicz, Prezes Matras SA podczas SCF 2015
Mariusz Rutowicz, Prezes Matras SA podczas SCF 2015

3 marca podczas Shopping Center Forum Matras otrzymał tytuł SCF Retailer of The Year 2015 w kategorii Music, Bookshops & Newsagents. Środowisko biznesowe doceniło Matrasa już po raz drugi w tej kategorii.

SCF Retailer of The Year 2015

– Przyznając Matrasowi SCF Retailer of The Year 2015 w kategorii Music, Bookshops & Newsagents środowisko biznesowe potwierdziło stabilną i atrakcyjną pozycję Matrasa jako partnera biznesowego oraz siłę marki Matras, która, mimo trudnego rynku, przyciąga do swoich księgarni coraz więcej klientów. Mamy za sobą wiele zmian i wytężonej pracy. W ostatnim roku Matras podjął kolejne dynamiczne działania zmierzające do budowania i wzmacniania atrakcyjności Księgarni Matras wobec partnerów biznesowych oraz wobec klientów. A to nie koniec. Jeszcze w tym roku planujemy uruchomienie zupełnie nowego modelu księgarni pod nową marką – mówi redakcji Retailnet.pl Mariusz Rutowicz, Prezes Matras SA.

Strategia spółki

– Nieustannie pracujemy nad wyglądem naszych księgarni, jakością obsługi klienta zarówno w księgarniach stacjonarnych jak i księgarni internetowej. Wypracowujemy nowe standardy zarówno na linii Matras – klient jak i Matras – partnerzy biznesowi. Staramy się nie tylko nadążać za dynamicznie zmieniającym się rynkiem, ale także tworzyć nowe, obowiązujące na nim standardy – dodał Mariusz Rutowicz.

Księgarnie Matras

Matras to ok. 180 księgarni na terenie całej Polski, z tego ponad po połowa w centrach handlowych oraz dynamicznie rozwijająca się księgarnia internetowa matras.pl. Od 2,5 roku Matras wprowadza fundamentalne zmiany dotyczące jakości obsługi klienta, standardów wyglądu sieci i ekspozycji towaru oraz współpracy z partnerami biznesowymi. Matras współpracuje na stałe ze 120 księgarniami niezależnymi, zaopatruje około 100 bibliotek oraz dostarcza książki do 1,5 tys. księgarń i 1,9 tys. innych odbiorców (szkoły, instytucje publiczne, firmy) oraz współpracuje z ok. 1,5 tys. wydawcami.