Sklep sieci Pepco
Sklep sieci Pepco

W marcu br. sieć Pepco rozpocznie ekspansję na kolejnym europejskim rynku. Nowe sklepy powstaną w Rumunii. Ponadto spółka będzie otwierać sklepy w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Nowe lokalizacje

Na początek Pepco w Rumunii uruchomić pięć sklepów: Ploiesti Nepi, Ploiesti Intercora, Bucharest Auchan Taberei, Campina Intercora i Slobozia Intercora.

W Polsce w tym miesiącu powstanie sześć nowych sklepów Pepco, ale również kilka już obecnych punktów sprzedaży będzie relokowanych do nowych lokalizacji. Nowe sklepy ruszą w Poznań Marcelin, Częstochowa, Rumia, Rypin, Jaworze, Lipno, a relokacje przewidziano w Inowrocławiu do Galerii Solnej i w Rybnik przy ulicy.

Natomiast w Czechach otwarte zostaną trzy nowe punkty: Brno Campus, Ostrov, Kladno i jeden sklep na Słowacji, w Bardejov. Tym samym sieć Pepco będzie liczyła już 40 sklepów w Czechach oraz 37 sklepów na Słowacji.

Firma Pepco

Pepco, to międzynarodowa sieć dyskontów, która dynamicznie się rozwija w Polsce, Czechach i na Słowacji. Obecnie firma zarządza siecią sklepów dyskontowych złożoną z ponad 600 punktów sprzedazy. Pepco Poland sp. z o.o. należy do spółki Pepkor Holdings (Proprietary) Limited, jednej z największych kapitałowo firm w RPA. Pepkor działa w segmencie dyskontowej sprzedaży detalicznej od 1965 roku, a obecnie prowadzi działalność w 12 krajach Afryki, Azji i Europy, zarządzając 7 sieciami detalicznymi pod różnymi markami handlowymi (m. in. Pepco, PEP, Ackermans, Best&Less, Dunns, Shoe City, John Craig). Na całym świecie Pepkor posiada ponad 2,8 tys. sklepów.

Podczas Shopping Center Forum 2015 Winter Edition sieć Pepco otrzymała nagrodę SCF Discount Retailer of the Year 2015.