google flights portal wakacje ecommerce

Nowa odsłona wyszukiwarki lotów Google Flights ułatwia znalezienie dogodnych połączeń i zaplanowanie podróży biznesowej lub wymarzonych wakacji. Serwis działa także w języku polskim.

Narzędzie stworzone przez giganta z Mountain View pozwola wyszukać najlepsze oferty wśród wszystkich dostępnych przewoźników lotniczych.

Wyszukiwarka lotów to kolejny pomysł Google na zatrzymanie internautów w swoim ekosystemie usług. Zwłaszcza, że konkurencja ze strony różnego rodzaju internetowych wyszukiwarek i porównywarek cen stale rośnie w siłę.

Globalna wyszukiwarka lotów

W celu znalezienia pasującego połączenia lotniczego wystarczy wpisać podstawowe dane takie jak miejsce wylotu i port docelowy, a wyszukiwarka znajdzie najbardziej dogodne loty. Pojawiają się one bezpośrednio na stronach z wynikami wyszukiwania Google. To odróżnia ją od konkurencyjnych wyszukiwarek.

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=-hffP2vr1Jk[/fve]

Wyszukiwarka umożliwia także przejrzenie dostępnych ofert po konkretnej dacie, albo według najniższych cen. Klient może również zaznaczyć, że szuka tylko połączeń bezpośrednich, bez żadnych przesiadek. Na tej podstawie system wyszukuje loty najbardziej odpowiadające tym kryteriom i przedstawia je w wynikach wyszukiwania.

Wskazówki Google Flights

Jeżeli ktoś potrzebuje bardziej szczegółowych informacji, albo chce od razu zarezerwować lub kupić bilet, wystarczy wejść na specjalne podstrony dedykowane poszczególnym rynkom. W przypadku Polski jest to google.pl/flights.

google flights portal ecommerce
Wyszukiwarka google flights

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Google, ponad połowa osób wyszukujących połączeń lotniczych w internecie nie ma sprecyzowanego celu podróży. Chcą polecieć na przykład na wakacje do ciepłych krajów, ale jest im obojętne, czy będą to Karaiby, Meksyk czy Południe Europy. W takim wypadku dla większości najważniejszym czynnikiem wyboru danego połączenia jest jego cena, długość lotu czy liczba przesiadek.

Okazuje się, że aż 40% nie wybiera najtańszych ofert zaproponowanych przez Google Flights, tylko woli trochę droższe, ale za to wygodniejsze. Jedynie dla 20% podróżnych jedynym kryterium jest najniższa cena. Ogólnie z rekomendacji wyszukiwarki Google Flights korzysta jednak aż 85% internatów.

Po raz pierwszy wyszukiwarka Google Flights została zaprezentowana w 2011 roku. Od tego czasu była systematycznie aktualizowana i rozbudowywana o podstrony dedykowane poszczególnym rynkom. Polska wersja serwisu zadebiutowała w 2014 roku. Najnowsza edycja portalu została zaprezentowana pod koniec lutego 2015 roku.