Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group
Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group

Firma Immofinanz Group 4 marca br. otworzyła Tarasy Zamkowe w Lublinie. – Otwarcie Tarasów Zamkowych można nazwać punktem kulminacyjnym jeśli chodzi o naszą działalność deweloperską w sektorze handlowym w Polsce – mówi redakcji Retailnet.pl Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group

– Pracowaliśmy bardzo ciężko, aby dotrzymać naszej obietnicy i zaoferować lublinianom produkt, który będzie unikalny nie tylko na lokalną, ale i krajową skalę. Z niezwykłą uwagą i przyjemnością przyglądałem się jak wiele ludzi przybyło by odwiedzić nasze centrum handlowe. Jestem przekonany, że Tarasy Zamkowe w Lublinie w naturalny sposób staną się integralną częścią tego miasta – dodał Eduard Zehetner.

Ekologiczne standardy

Tarasy Zamkowe to nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe, zlokalizowane w ścisłym centrum Lublina w pobliżu historycznego Zamku, pomiędzy Alejami Unii Lubelskiej i Tysiąclecia. Jego projekt to kombinacja unikalnej architektury z zachowaniem ekologicznych standardów. Rozległy, wielopoziomowy dach stanowią zielone tarasy, dostępne dla mieszkańców jako miejsce spotkań i wypoczynku, z unikalnymi widokami na Zamek, Stare Miasto i obszary dawnego Stawu Królewskiego. W samym środku miasta powstał tym samym atrakcyjny obiekt komercyjny, będący jednocześnie miejscem relaksu dla lublinian, wpisany w krajobraz naturalny.

Zrównoważone podejście do tego projektu zyskało już międzynarodowy rozgłos: jesienią 2014 roku Tarasy Zamkowe otrzymały certyfikat „BREEAM Excellent” dla fazy projektowej, jako pierwsze centrum handlowe w Polsce.

Otwarcie Tarasów Zamkowych w Lublinie
Otwarcie Tarasów Zamkowych w Lublinie

Kluczowi najemcy

Tarasy Zamkowe to 38 tys. mkw. powierzchni wraz ze 150 sklepami, kawiarniami, restauracjami oraz lokalami handlowo – usługowymi i rozrywkowymi. Łączna wartość tej inwestycji wyniosła ok. 480 mln zł. Wśród najemców znajdują się marki i salony debiutujące w Lublinie, jak np. Waggon Paris, New Look, Zara Home, Oysho, Swarovski, Lidia Kalita, Chiara, á Tab, Original Marines, Rossmann Premium, iSpot, Swatch, !con Fitness (zarządzane przez Holmes Place) oraz Enjoy Club & Bowling. Obiekt posiada parking na 1,4 tys. miejsc.

Innowacje

Nowe centrum handlowe proponuje również cały szereg rozwiązań i udogodnień, nieobecnych dotychczas w innych lubelskich galeriach. Bezpłatne wi-fi, Punkt Informacyjny wzbogacony o możliwość skorzystania z kserokopiarki, a także sprawdzenia rozkładu jazdy komunikacji miejskiej, kupna biletu czy zamówienia taksówki – to tylko kilka ułatwień. Na pierwszym piętrze znajduje się także przestronne, kolorowe pomieszczenie – „Baby care room”, w którym komfortowo można przewinąć i nakarmić dziecko.

Austriacki inwestor

Immofinanz Group to jedna z największych w Europie firm z branży nieruchomości. Jest notowana w indeksie ATX na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od momentu założenia w 1990 r. zgromadziła portfel wysokiej klasy nieruchomości, w skład którego wchodzi obecnie ponad 470 obiektów inwestycyjnych o wartości około 6,8 mld euro. Firma koncentruje się na połączeniu trzech podstawowych obszarów działalności: rozwoju trwałych, specjalnie zaprojektowanych wysokiej klasy nieruchomości w najlepszych lokalizacjach, profesjonalnym zarządzaniu tymi obiektami oraz zoptymalizowanym cyklu sprzedaży. Immofinanz Group, koncentruje swoje działania na nieruchomościach w segmencie biurowym, handlowym i logistycznym na ośmiu rynkach: austriackim, niemieckim, czeskim, słowackim, węgierskim, rumuńskim, polskim i rosyjskim.