Salon iDream
Salon iDream

Spółka Eurotel SA uruchomi 12 marca w centrum handlowym Atrium Copernicus w Toruniu, pierwszy w tym mieście i już ósmy w Polsce, salon sprzedaży produktów Apple pod marką iDream.

Salon iDream

– Powierzchnia otwieranego salonu wynosi ponad 100 metrów kwadratowych, co oprócz doskonałej lokalizacji, jest jednym z wymogów otrzymania najwyższej kategorii salonów sprzedaży jako Apple Premium Reseller – mówi Joanna Jaworska, manager marki iDream w Eurotel SA.

– W ofercie sklepu znajdą się zarówno wszystkie produkty z aktualnej oferty Apple, jak i oprogramowanie oraz akcesoria do MacBooków, iPhone’ów, czy iPadów W salonie dostępna będzie również szeroka oferta produktów innych producentów współpracujących z produktami Apple – dodała Joanna Jaworska.

Rozwój sieci

Pierwszy salon iDream powstał w czerwcu 2013 r. w Bydgoszczy. Po uruchomieniu punktu w Toruniu, sieć iDream ma już 8 salonów, poza Toruniem także w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Kielcach, Olsztynie i Szczecinie.

Jak zapowiada Tomasz Basiński, wiceprezes zarządu Eurotel SA, spółka planuje, że zwrot z inwestycji w iDream osiągnie w ciągu 2-3 lat.

Salon iDream
Salon iDream

– W Polsce są tylko trzy firmy posiadające salony Aple Premium Reseller (APR), mające razem ponad 20 takich punktów w całym kraju. Po otwarciu sklepu w Toruniu i kolejnych otwarciach planowanych w innych miastach, Eurotel będzie ich miał już 10, co da nam znaczącą pozycję na polskim rynku APR – dodaje Tomasz Basiński.

Standardy APR

Salony APR spełniają najwyższe standardy – lokalizowane są zwykle w prestiżowych centrach handlowych lub w najbardziej atrakcyjnych miejscach miast. Ich powierzchnia – ponad 100 mkw. – pozwala na pełną ekspozycję produktów Apple, swobodne poruszanie się wewnątrz i dostęp do pełnej oferty towarowej, jak również możliwość bezpośredniego testowania działania każdego z produktów. Salony APR zapewniają również dostęp do najświeższych produktów – premier produktowych, nocnych sprzedaży etc.

E-sklep iDream

Poza siecią salonów Apple Premium Reseller, pod marką iDream działa również sklep internetowy oferujący pełną paletę produktów marki Apple (www.iDream.pl ). Klienci e-sklepu mają możliwość odbioru osobistego zakupów we wszystkich stacjonarnych punktach sprzedaży.

Grupa Eurotel

Grupa telekomunikacyjna Eurotel SA jest od 9 lat (od 2006 r.) notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych. Posiada znaczącą pozycję na rynku telekomunikacyjnym obsługując łącznie 320 punktów sprzedaży, w tym T-Mobile (160 punktów) i Play (110 punktów) oraz sieć Telewizji „n” z 50 punktami. Sieć sprzedaży tworzona jest w oparciu o własne placówki jak i partnerów handlowych na podstawie podpisywanych z nimi umów dealerskich. Eurotel SA buduje również sieć punktów franczyzowych w oparciu o współpracę bezpośrednio z operatorami. Jest również jednym z dystrybutorów produktów pre-paid takich jak ” T-Mobile na kartę” oraz „Heyah”.