Otwarcie Tarasów Zamkowych w Lublinie

Austriacki inwestor i deweloper – Immofinanz Group – otworzył centrum handlowe Tarasy Zamkowe w Lublinie. W ciągu pierwszych 5 dni działalności (od 4 do 8 marca) centrum odwiedziło ponad 200 tys. osób, czyli 60% mieszkańców Lublina.

Frekwencyjny sukces

– Duża liczba odwiedzających świadczy też o tym, że Tarasy Zamkowe ze swoją ofertą, zwłaszcza markami nieobecnymi dotychczas w innych galeriach handlowych w Lublinie, dobrze wpisują się w potrzeby i oczekiwania mieszkańców. Cieszymy się też, że klienci docenili ciekawe rozwiązania architektonicznie oraz nowoczesny wygląd centrum – mówi Marta Drzewiecka, Center Manager Tarasów Zamkowych.

Duże zainteresowanie budzi nie tylko wizyta w nowo otwartym centrum, ale także kanały społecznościowe Tarasów Zamkowych, tj. Facebook i Instagram, które są masowo odwiedzane przez internautów.

Obiekt Immofinanz

Tarasy Zamkowe to nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe, zlokalizowane w ścisłym centrum Lublina w pobliżu historycznego Zamku, pomiędzy Alejami Unii Lubelskiej i Tysiąclecia. Jego projekt to kombinacja unikalnej architektury z zachowaniem ekologicznych standardów.

Rozległy, wielopoziomowy dach stanowią zielone tarasy, dostępne dla mieszkańców jako miejsce spotkań i wypoczynku, z unikalnymi widokami na Zamek i Stare Miasto. W samym środku miasta powstał tym samym atrakcyjny obiekt komercyjny, będący jednocześnie miejscem relaksu dla lublinian, wpisany w krajobraz naturalny.

Otwarcie Tarasów Zamkowych w Lublinie
Otwarcie Tarasów Zamkowych w Lublinie

Zrównoważone podejście do architektury zostało docenione również na arenie międzynarodowej: jesienią 2014 roku Tarasy Zamkowe jako pierwsze centrum handlowe w Polsce uzyskały certyfikat „BREEAM Excellent dla fazy projektowej”.

Tarasy Zamkowe to 38 tys. mkw. powierzchni wraz ze 150 sklepami, kawiarniami, restauracjami oraz lokalami handlowo – usługowymi i rozrywkowymi. Łączna wartość tej inwestycji wyniosła ok. 480 mln zł.

Wśród najemców znajdują się marki i salony debiutujące w Lublinie, jak np. Waggon Paris, New Look, Zara Home, Oysho, Swarovski, Lidia Kalita, Chiara, á Tab, Original Marines, Rossmann Premium, iSpot, Swatch, !con Fitness (zarządzane przez Holmes Place) oraz Enjoy Club & Bowling. Obiekt posiada parking na 1,4 tys. miejsc.