Swatch Store w Bonarka City Center
Swatch Store w Bonarka City Center

Na przełomie lutego i marca 2015 roku sieć salonów Swatch została powiększona o dwa nowe sklepy w Krakowie i Lublinie. Teraz szwajcarski potentat prowadzi w Polsce dziewięć sklepów i dwa kioski.

Nowe lokalizacje

Swatch w Centrum Handlowym Bonarka City Center w Krakowie zmienił swoją lokalizację i przeszedł transformację z kiosku na sklep o powierzchni 64 metrów kwadratowych. Natomiast w nowopowstałym Centrum Handlowym Tarasy Zamkowe w Lublinie został otwarty salon o powierzchni 83 mkw.

Atutem konceptu sklepów Swatch jest sposób prezentacji produktów, łatwy do nich dostęp i szeroka oferta. Wystrój sklepu stanowią duże visuale na ścianach, które nawiązują do aktualnych kampanii światowych i będą wymieniane kilka razy w roku. W każdym z salonów klienci znajdą najnowsze kolekcje zegarków Swatch, a także zegarki dla dzieci marki Flik Flak.

Swatch Group

Za rozwój sieci sklepów na terenie kraju jest odpowiedzialna firma The Swatch Group (Polska) sp. z o.o., która planuje kolejne otwarcia.

Sklepy własne marki Swatch są obecne w Polsce od 2006 roku. Pierwszy Swatch Store został otwarty w Galerii Krakowskiej. Kolejne znajdują się w Galerii Bałtyckiej (Gdańsk), Złotych Tarasach (Warszawa), Bonarka City Center (Kraków), Galerii Mokotów (Warszawa), Manufaktura (Łódź), Galerii Katowickiej, CH Riviera (Gdynia) i Tarasy Zamkowe (Lublin).

W 2013 roku Swatch Group uruchomiła pierwszy butik Hour Passion w Polsce. Butik znajduje się Poznań City Center i zajmie powierzchnię 88 mkw. na poziomie +1.

Swatch, utworzony przez Nicolasa G. Hayeka w 1982 roku, jest szwajcarskim producentem zegarków i biżuterii oraz jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Pierwszy zegarek Swatch pojawił się na rynku szwajcarskim w 1983 roku.